Sharm El-Sheikh - kasulik teada enne reisi

Sharm el Sheikh - hotellid ja broneerimine, autorent Sharm el Sheikhis. Sharm El-Sheikh oli egiptalste jaoks sadamatööliste magalalinn Na'ama lahe ääres Siinai poolsaare lõunatipus. Praegu on ta muutrunud suures osas turistide magalaks, sest hotellide kontsentratsioon on suur ja ajaloolised vaatamisväärsused asuvad hotellipiirkonnast eemal.

Ometi on kohapeal ka teistsuguse eesmärgiga turiste kui hotellipuhkuse nautlejaid - Ras Umm Sidd riffidele ja mujale Punase mere alla käivad sukeldumas turistid. nende jaoks on veealune maailm üks kirevamaid maailmas just sealkandis ja ka vee läbipaistvus on väga hea.  

Sukeldumine  

Enamus sukeldumiskeskusi asuvad hotellide juures. Paljud võtavad ka juhukülastajaid vastu. Na'ama laht on tunduvalt puhtam kui Sharmi laht, seega maksab oma sukeldumiskursused teha just esimeses.  

Oluline info  

Kõik vajalikud lingid leiad http://www.sharm-el-sheikh.com/ lehelt.  

Hinnad  

Restoranis kulub söögile alates 10 egiptuse naelast. Odav kohalik "kiirtoit" on taamiya võileivad (munaga). Pitsat saab samuti tänavaputkadest ja iseendale valmistamiseks maksab toitu osta Sharm Expressi supermarketist või odavamast Sheikh Abdullahi poest (Hal el-Nuris).  

Kombed  

Rannast väljaspool tuleb riietuda korrektselt, ujumisriietes pole viisakas liivarannalt lahkuda. Alkoholi avalikus kohas ei tarbita.  

Transport  

Na'ama ja Sharmi vahel sõidavad minibussid tihedalt (maksab 1 nael), need on täis pigem kohalikke töölisi kui turiste. Pool kilomeetrit Sharmi kesklinnast lõunas maabub Hurghadast katamaraan. Cairosse viib buss 5-6 tunniga.  

Dahab

95 km Na'ama bayst põhjas asub Dahab - noortepärane kuurort liivarandade, liivakivikaljude ja rannapromenaadiga. Vt Dahab - lennupiletid, Hotellid,Rendimajad,autorent.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.