Vaja teada: Hispaania

http://www.spain.info - turismi-infot.

Hispaanias saab odavalt ja mugavalt puhata lõunarannikul, käia kataloonia ajaloolisi linnu vaatamas või külastada pealinna Madridi kuningalossi ja parki. Hispaania saared on peolooma paradiis.

Broneerimine: kuna Hispaania on hooajati väga populaarne sihtkoht, tuleb hotellikohad enne hooaega mitmeid kuid ette kinni panna. Odavamate majutusasutuste puhul võib suusõnalisest telefonibroneerimisest väheks jääda – oma kohaletulekut tuleb veel mitu korda vahetult enne reisileminekut kinnitada.

Barcelona on populaarseim sihtkoht kui pealinn Madrid. Olümpialinnas on rohkelt arhitektuuri-imesid (Güelli park, Sagrada Familia katedraal jne) ning põnevad vanalinna tänavad. Madridis külastatakse kuningalossi ja selle aeda. Costa del Sol on rannapuhkaja paradiis. Mallorcal käiakse samuti rannapuhkust nautimas, Ibizal aga ööelu ööklubides elamas. Kanaari saared on lisaks rannapuhkusele sobiv koht ka loodusturismiks.

  • Ilm, loodustingimused: Lõunarannikul särab päike peaaegu kõigil päevadel, vaid üksikud vihmahood jõuavad mõnel päeval aastas üle lõunarannikut põhja poolt kaitsvate mäeahelike. Sisemaal on suvel erakordselt kuum. Veidi jahedam on põhja pool rannikul, kuid suvel on kuumust piisavalts ealgi.
  • Söök: tüüpiline Hispaania roog pannakse ühte patta kokku ja segatakse. Siis küpsetatakse aeglaselt või hautatakse. Selline on näiteks paella (riisiga ühepajatoit). Tapas aga on soolane suupiste veini kõrvale.
  • Majutus: Öömaju on kuumemates turismipiirkondades raske kohapeal leida, vaja on broneerimist. Hotelle on palju (näiteks Barcelonas), odavaimad on mereäärsed motellid karavaniplatside kõrval. Costa del Solis on populaarsed apartmenti tüüpi majutused, kus sööki ei pakuta, kuid igas toas on väike kööginurk söögitegemisvõimalusega. See majutus sobib pikemat aega peatujale ja on taskukohasem. Põneva atmosfääriga majutuskohad on nn Paradorid ehk riigile kuuluvad ajaloolised lossid ja kindlused, mis kohandatud esmaklassilisteks hotellideks.
  • Transport: Suurbritanniast või Marokost saabudes konkureerivad lennukiga edukalt praamiliinid. Mujalt tulekuks on kiireim ja mugavaim lennutransport, aga ka rong ja buss. Rahvusvahelised lennujaamad on Madridis, Barcelonas, Bilbaos, Santiago de Compostelas, Sevillas, Granadas, Málagas, Almerías, Alicantes, Valencias, Palma de Mallorcal, Ibizal ja Maól. Euroopast bussiga saabudes tuleb ületada Püreneed mööda mägiteid, mis on küll heas korras, kuid aeglased.
  • Raha, kaubandus, suveniirid: Rahvuslike suveniiridena pakutakse turistidele kastanjette, lehvikuid, aga asisematest asjadest näiteks Hispaania veini, käsitsimaalitud keraamikat, nahkesemeid ja ehteid.
  • Ekstreemsused ja nendeks valmisolek: seal kus koguneb (rikkaid) turiste, on tavaliselt kohal ka taskuvargad.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.