Buenos Aires ringiluusija jaoks

BUENOS AIRES on ringiluusimiseks üsna sobiv koht, sest linnatänavate võrk on loogiline ja eksida pole kerge. Argentina valiti ka Lonely Planeti poolt aasta tippsihtkohaks, seega peaks sealt leidma ka selliseid asju, mida massiturism pole ühtlustanud. Linn on kolmnurgakujuline ja selle moodustavad Avenida General Paz läänest, River Plate kirdest ja Riachuelo lõunast. Avenida Rivadavia on peamine läbiv tuiksoon, mida peetakse üheks maailma pikimaks linnatänavaks.

Linna südames leiab vaatamisväärsustest n.ö asutamisväljaku Plaza de Mayo, Haussmanni stiilis 19. sajandi klassika. Sealsamas on ka valitsushoone Casa Rosada.

La City on aga midagi moodsamat - Buenos Airese ärikvartal, kus on ka kaubanduse, restoranide ja hotellide piirkond. Teatro Colón on Buenos Airese maailmakuulus renoveeritud ooperimaja.
Linna lõunaosast võib leida vanima kvartali - Plaza de Mayost algab kitsaste tänavatega ja hilise 19. sajandi arhitektuuriga n.ö vanalinn. Majad on itaalia-stiilis ornamentidega, puust nikerdustega ustega, metallrõdudega.

Linnatransport subte (lühend subterráneo-st) - metroo, 5 liini, pilet ( fichas ) maksab $0,7. buss - $0,6 või $0,7, piletid ostetakse automaatidest. Pikemad otsad tuleb osta bussijuhilt. Mõned liinid ( number 5 ja 86) töötavad ööpäevaringselt, nr 86ga saab muuhulgas ka lennujaama. takso - lihtne arvutus näitab tariifiks $4 kahekümne tänavakvartali kohta. lennujaama on mõistlik tellida raadiotakso, sest see on odavam pikema otsa jaoks. rendiauto - oluline on märgata ühesuunalisi tänavaid, kuna neid on väga palju. Reguleerimata ristmikul antakse tuledega vilgutades märku oma kavatsusest ristmik ületada. Kesklinnas on seitsmest üheksani tööpäevadel ning üheksast üheni laupäeval parkimine tasuline.

Söök

Mõistagi ladina köök. Lihasööjatele parillas - ja kõik muu lahtisel tulel küpsetatud mahlakas liha (argentiina restorani olemust saab kogeda ka Tallinnas enne Buenos Airesesse lendu). Puerto Madero on hiljuti renoveeritud sadamakvartal, kust võib leida häid söögikohti.

Mida teha, kus olla

Muidugi Argentiina ja tango - külasta mõnd tangukohta; jaluta jõeäärses La Boca rajoonis itaaliapäraste majakeste vahel; teatro Cólon - ooperimaja; la recoleta kalmistu - Evita puhkepaik; Internetikohvikud www.alcyber.com.ar www.cybercafe.com.ar www.siemens.cafe www.sion.com/libreriamujeres www.webcafe.com.ar Broneeringud Hotellid Buenos Aireses, autorent Buenos Aireses.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.