[Reisijututoa list] Jääaeg ja mere- ning maaretked

Vahepeal on jälle kuu möödas ja meri on selle ajaga isegi ära jäätunud. Esialgu veel kohati. ka -25 kraadi ei suutnud sooja Läänemerd veel igal pool tarduma panna, kuid jääd on vähemalt jalakäimise jaoks rohkem kui küll. Lisaks jääajale aga on peagi soojem aeg tulemas, kuid enne räägime ära, kuidas nädalavahetused ja vabad päevad soojadeni välja vedada.

1. New Orleansi tõi uus aasta turistid.
Kui 10 aastat tagasi räägiti ka Eestis veel tõsimeeli šokiturismist ja taheti välismaalasi vedada koledatesse nõukogulikesse kohtadesse, siis New orleansi Grey Line´i bussifirma otsus tõestab, et häda ja viletsus ning katastroofid müüvad igal pool hästi. jaanuari algusest saab bussiga minna vaatama selle orkaan Katrina tagajärjel üleujutatud linna kõige räsitumaid piirkondi. Sad but true.

2. Aastavahetuse-reise Virust Austraaliani
Ehkki kõigil on juba aastavahetus veedetud, on hea meenutada, kuhu siis Reisijututuba soovitas minna ja kuhu igaüks tegelikult läks. Vaata ja lisa kommentaar, kus siis ise olid. Meie olime näiteks Kiisal.

3. Aardejaht turismilõksudes.
Geopeitus on selline mäng, mida mängivad ohtralt ka turistid - ei tule ainult Tallinna poissmeestepidusid pidama. Seni aga polnud neil kesklinnas suurt miskit mängida, sest geopeituse aardeid lihtsalt polnud. Nüüd on nende puudus veidigi leevendatud, sest Reisijututuba käis kohe uue aasta esimesel päeval ja peitis vanalinna ümbrusse õige mitu aaret. Kena otsimist.

4. Tõukekelguga matkale.
Nagu ikka, on uus asi tihti hästiunustatud vana. Soomekelku mäletame me kõik, aga vaid vähesed on sellega viimase 10 aasta jooksul sõitnud. Nüüd on see võimalus jälle olemas, sest Taevaskojas tehakse tõukekelgumatku. varsti ilmselt ka mujal. Soomlasedki kirjutavad eestlaste potkukelkkumatkadest.

5. Reisijututuba suusamatkal - suuskade ja lumeta.
Mis teha, kui ilm ära pöörab - praegu on seda raske uskuda, aga paar nädalat tagasi valitses selline kevad, et isegi Soomaa 25-sentimeetrine lumevaip sulas olematuks. Läksime siiski kohale, suuskasid ei hakanud välja võtma ja tegime matka iidsetel taliteedel - vaid ilves oma pojaga ja rabakana olid selle raja peal uidanud, näha oli ka jäässe sulanud suusajälgi.

6. Ronimine jääst torni.
Üks tõsiseid turismiuuendajaid seikleja.com on selgi hooajal välja tulnud millegi uuega. nelijärvel hakati enne suurt sula ja suurt pakast jäätorni ehitama - tellingud püsti ja vahe jääd täis. Praegu saab kuuemeetrise tehistorni otsas ronida nagu päris jäänõlval.

7. Blogiplahvatus pole reisimaailma veel jõudnud?
Ehkki Rate, Delfi ja iga endast lugupidav (portaalibuumi ajal tekkinud?) portaal pakub nüüd ka blobimisvõimalust, pole reisiblooge kuigi palju veel tekkinud. Reisijututuba kogus teadaolevad kokku ja pani nimekirja. Kui tead mõnda lisada, siis kommentaarilink on sinu päralt.

8. Jääekspeditsioon polaarilmaga.
Ehkki viimasel nädalavahetusel ei liikunud inimesed väga väljas, otsustas Reisijututuba käia ära pakritel, kuhu kõva pakasega oli tekkinud juba arvestatav püsijää. varustus ei vedanud alt, 25 km merel ja saarel kulgesid karmi pakase, leebe päikese ja kõva tuule käes, mis lõppkokkuvõttes on jäädvustatud Reisijututoa pildibloogi iga nädal uuendatavas albumis.

9. Mis edasi, kuhu edasi?
Niisiis, merejää on oma pealetungi esialgu peatanud ja läänerannikul Pärnu lähedal isegi kaldast natuke lahti murdnud, kuid Väinameres ja Pakri kandis püsib visalt edasi. Reisijututuba siiski hetkel ootab, et jääle kogunenud vesi jõuaks uuesti tarduda ja ehk avatakse peagi uuesti ka mõni jäätee. Seniks oleme sisemaal - laupäeval Peipsi kandis ja Emajõe Suursoos, kus katsetatakse üht uutmoodi liikurit, millele pole takistuseks ei mäda maa ega lausa vesi. Sellest aga räägime juba siis, kui katse-ekspeditsioon on õnnestunud :) Pühapäeval võtame ette juba pisema retke, mille siht kindel maa ja mitte niiväga tasane ehk siis kelk ja/või suusad on hea mõte. Kui soovid matkakambaga liituda, siis endiselt kehtib Reply-reegel - vasta reply-ga ja ütle, et oled tulemas. Õhtul on kõik kodus tagasi, programm ja täpne sõidusuund on veel täpsustamisel ja sõltub veidi ka teeoludest.

Kena talve jätku ja kevadele lähemale reisimist :)

Selle kirja said www.reisijutud.com lehel reisilisti registreerunud kasutajad.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.