Tõukekelk on tagasi

Uus ja hea on peaaegu alati (või vähemalt enamasti) hästiunustatud vana. Tõukekelk ehk soome kelk on jõudnud ringiga tagasi - nüüd saab matkata moodsatel, terasest kelkudel, millel hea juhitavus ja kuni 40 km/h sõidukiirus, kui hästi tõugata libedal jääl.

Tõukekelgumatkade korraldaja Leho Tohva kirjeldab neid moodsaid liikureid nii:
"Kaasaegse tõukekelgu (kickspark ingl.k.) raam ja jalased on valmistatud eriterasest.

Kuigi sõna „teras” kõlab raskelt, on kelgu kaaluks kõigest 6 kg. Jalase tallad on vahetatavad. Kinnitrambitud lume peal liikumiseks kasutatakse 36 mm, lahtisel lumel liikumiseks 56 mm taldu ja jääl liikumiseks spetsiaalseid jääjalaseid. Algselt disainiti kickspark võistluste tarbeks. Sealt edasi levis kasutusala matkamisse. Tänu kergele kaalule ja disainile võib tasasel pinnal (jääl) saavutada kiiruseks kuni 40 km tunnis. Soomes pole haruldased pikad, kuni 100 kilomeetrised tõukekelgumatkad.Mina sain oma esimese Kicksparki kogemuse 2002 aastal Soomes Metsäkartano laagrikeskuses õppereisil olles. Tänaseks päevaks on ka Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskusel 20 uut tõukekelku. Matkasid korraldame Taevaskoja ümbruses, Saesaare paisjärvel ja Pihkva järvel." 

Tõukekelguga tehakse Soomes ka võistlusi, kulgetakse talvistel libedatel rattateedel ning käiakse mitmepäevastel matkadel nii libedal külavaheteel kui jäätunud veekogul.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.