[Reisijututoa list] kombineeritud matkade aeg

 kuigi praegu tundub, et pole ei sügis ega talv ja ei saa nagu mitte miskit teha, siis loodus tõestab hoopis vastupidist: just nüüd saab teha seda, mida sügisel ja seda juba ka, mida talvel tehakse. Ehk siis suusata, uisuta, käi räätsamatkal või kanuuta mööda jõgesid. Kõik on veel võimalik. Meri on soe, rabalaugas aga juba paksu jää all.Täna mõistagi kisuvad uudised juba talviseks, aga alustame suurest sügisest.
1. Jalgsimatk läbi Põhja-Kõrvemaa.Taimo, kellega oleme üsna mitu korda geopeituse aardeid käinud jahtimas, läbis seekord kodukandi maid ehk Põhja-Kõrvemaad. Kahepäevase matka pani ta kirja ja mõni seal tehtud piltidest jõudis edukalt ka looduspilt.eewww.reisijutud.com/node.php?id=1545.
2. e-broneerija tuletab meelde.Reisijututoa broneerimisvõimalus Travelnow.com-is on nüüd varustatud meeldetuletajaga. Kui oled reisile broneerinud lennupiletid, hotellid ja auto ammu ette, siis on vajalik, et enne minekut ikka meelde tuletataks, mis ajal kuhu peaks ilmuma ja mis on olulised numbrid. Ning ilm kohapeal on ka oluline. Seda kõike tuletab meelde reisibroneerija (vaata lähemalt).
3. Stalinismihuvilisena Peterburis.Kirjanik Aarne Ruben on Peterburis käinud ja kirjutab sellest ootamatu nurga alt. Lugege ise: www.reisijutud.com/node.php?id=1559.
4. Räätsahuvilisena sohu.Novembri alguses sai reisijututoa seltskond proovida uut seiklusturismi viisi - räätsamatka. Korraldas seikleja.com. Räätsasime jällegi Põhja-Kõrvemaal, jalas moodsad matkaräätsad. Väga mugav - saad sinna, kus muidu jalg enam ei kanna, väsitab vähe ja arvestades lumehooaega on räätsaga hea ka paksus lumes edasi liikuda. Loe lähemalt: www.reisijutud.com/node.php?id=1561.
5. Suusa-kanuu ühishooaeg on avatud.2. detsembril teatas Aivar Ruukel Soomaalt, et neil on lund piisavalt ja plaanis kombineeritud matkad suusa ja kanuuga, kuna jõed ka veel lahti. Nii saabki korraga nii talve- kui sügismõnusid nautida. Ühe matkaga. Vaata lähemalt.
6. Kalamaja mõistatus.3. detsember oli üks kummaline päev. Uitasime kesklinnas ja kutsuti muudkui igale poole sisse: näitustele, muuseumi. Nii sattusime ühel hetkel Kalamajas Patarei vangla värava taha ja kutsuti sealgi sisse. Direktor ise tegi ekskursiooni. Tegime siis pilte ja pärast suundusime tagasi oma põhitegevuse juurde - peitsime kalamajja mõistatusaarde. Lahenda ära.
7. Uisud saab juba alla.Viimane, väskeim uudis aga ütleb, et laugastel ja rabajärvedel on juba jää peal. Muidu küll üsna õhuke, aga kohati juba kuni 10 cm. Seega saab jääle uisuga minna (kannab juba 6 cm juures, ekstremistid lähevad ka 4 cm jääle, mis on ohtlik).
8. Mida teeb reisijututuba enne ja pärast jõule?Eks ikka matkab ja reisib. Kui tahad ühineda, saada Reply (vastus) ja ühine. Sihtkohta hetkel veel täpselt ei tea, aga üks retk tuleb enne jõulu kindlasti Eestis ja teine pärast jõulu Läänemere kallastele.
9. Midagi trendikat ja praktilist - buff.Tahad omale universaalset peakatet, mis poleks tavaline müts? Võta siis buff. See on torukujuline spetsiaalsest materjalist peakate, mida saab kasutada mitut moodi: peapaelana, sallina, "suusa"mütsina, piraadimütsina, kasvõi päkapikumütsina :) Kuidas buffi kasutada, näeb sellelt lehelt: www.buff.es.
10. Jõlu- ja muud kaardid on endiselt olemas. Nagu ka eelmistel aastatel, funktsioneerib seegi aastavahetus Reisijututoa askeetlik, liigse dekoratsioonita lihtne kaardimootor. Uusi pilte on lisandunud. Saada oma kaart siit: www.reisijutud.com/cards/send.php.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.