[Reisijututoa list] Sinu reisistilist

Lõpuks on Reisijututuba saanud ka kaante vahele - väga paljud siin portaalis olnud lood ja enamgi veel ilmusid enne Jaani uues reisiraamatus "Reisi taskuraamat: rännates läbi maailma". Osta saab Äripäeva raamatuklubist ja praegu arvatavasti ka poodidest, sest eksemplarid on juba laiali veetud. Vahepeal on aga Reisijututoa seltskond käinud ära välismaal ja teinud kodumaal igasuguseid retki. Alustame siis juuniseiklustest otsast ja pakume välja, mida võiks kätte jõudnud suvega edasi teha.

1. Mõisad kutsuvad külla.
Selleks, et mõisu mitte unustada, kutsuvad nad külla ja avasid uksed rändajatele. 30.juunil, 9.juulil ja 23. juulil saab veel neid vaatama minna, on ekskursioone ja muid üritusi. Vaata lähemalt sellest uudisest.

2. Pildipäevik nüüd esiküljel.
Selleks, et Reisijututoa pildipäevik ehk fotobloog väga eraldi ei seisaks, sai ta peale tarkvarauuendust tihedamalt integreeritud. Nüüd pole enam vaja klikkida vasakus veerus olevale lingile, et näha, kas midagi uut on sündinud, piisab ka vasaku veeru lõppu kerimisest ja seal ta ongi - värskeima albumi link koos esipildiga. Või mis veelgi lihtsam, kui kasutad RSS-lugejat: galerii allservas on oranž nupp, kliki seda ja lisa pildipäeviku RSS-voog oma lugejasse. Natuke kirjutasime sellest mai lõpus ka.

3. Reisijututuba Pranglil.
Organiseerimisega on ikka keerulised lood - ühel hetkel ei mahu kõik tahtjad ära, kuid piisab vaid tumedatest pilvedest eelmisel õhtul, kui on oht, et reisijate vähesuse tõttu sõit üldse ära jääb. Nii läks 4. juunil ka Pranglile minekuga. Sõit siiski toimus ja vihma saime, aga pool päeva õnnestus saarel konnata mõnusa sooja ja poolpilves leitsakuga. Saarele peidetud aare jäi leidmata, kuid mõned vaatamisväärsused siiski ette jäid. Ja kaasa sai võetud reisilugu ning mõned pildid.

4. Eesti oma stuupad leitud.
Kas teadsid, et Eestis on ka stuupad, mitte ainult Kagu-Aasias? Neid on koguni neli tk, kolm neist Matsalus Tuuru külas ühe hoovi peal. Meie ekspeditsioon õnnestus - just nädalapäevad tagasi olid stuupad ka üle lubjatud ning tekitasid igati arvestatava Nepaali-tunde (nagu piltidelt nähes üks ameeriklane tõdes). Kohalikust potentsiaalsest turismiobjektist ei teatud kohalikus öömajas aga midagi.

5. Jaanipäev veedeti kümnekesi.
Nagu selgus Reisijututoa küsitlusest, veedeti seekordne jaanipäev kümnestes seltskondades (või ei teatud veel, kuhu üldse minna). Suurtele avalikele pidudele, kus sadu inimesi, ei kiputud aga peaaegu üldse.

6. Reisikiri Jaapanist.
Jaapani reisikirjadega Reisijututuba väga kiidelda ei saanud, nüüd on üks korralik reisimulje siiski olemas. Saatis Jüri Toomel Estravelist. Jaapani transpordi omapärast saab lugeda sellelt lingilt.

7. Pärnu rand on popp, jõudis TOPpi.
Nii nagu teatab Pärnu Linnavalitsus, on põhjust uhke olla Pärnu ranna üle - see valiti The Independenti poolt Euroopa randade TOP10sse. Kiirusta, enne kui turistihordid selle teate peale saabuvad!

8. Postturistid reisivad tundmatusse.
Otsisin teaduskirjanduse andmebaasist, kas keegi on kuskil kasutanud väljendit postturism. Selgus, et väga harva on see teadusliku väljendina siiski jutuks tulnud ja siis, kui räägitakse reisiharjumuste muutumisest. Sai siis see uus väljend kasutusele võetud - postturism kui reisimine täiesti uut moodi sihtkohti valides (või unustatud vana moodi). Postturist nimelt jätab sihtkoha valiku juhuse hooleks. Lähemalt Estravelleris ja Reisijututoas.

Jungfraule9. Jungfrau-Sigulda.
Juuni möödus marsruudil Šveits-Läti. Kui lätlased ise ütlevad, et Sigulda on nagu nende Šveits ja enne Šveitsi tasub seal ära käia, siis mul juhtus vastupidi - enne Šveits ja siis Sigulda. Aga nii käis kah - tõepoolest, Gauja kanjonis matkarajal võib öelda, et ega palju vahet pole. Linnapilti paraku võrrelda (veel?) ei saa. Pilte ka: Šveitsist ja Siguldast. Pluss Läti Jaanilugu.

10. Reisiraamat - sinu reisi stiiliraamatuga.
Nagu öeldud, sai enne Jaani valmis värske reisiraamat, mis tegelikult koosneb kahest osast - lugudest erinevate riikide kohta ja teises osas leiad väikese reisistilisti, mis Reisijututoa portaalikülastajatele ehk natuke tuttav paremas veerus all olevate reisistiilide menüü kaudu. Nüüd on asi ka trükis ja paberil olemas, väga kokkuvõtlikult kujul (sest Internet on ju kummist, raamat aga mitte). Raamatule valmib peagi ka väike täiendus kaardi näol, mis on eksklusiivselt Reisijututoa külastajatele saadaval - jälgi uudiseid ja saad selle endale välja trükkida, siis hea kaardilt vaadata, mis leheküljel raamatus riigist juttu on. Raamatu-juttu aga on sellel Internetileheküljel.

Jõudu reisimisel ja reisilugude lugemisel, kohtume varsti jälle :)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.