Unustatud mõisad kutsuvad külla

Fassaad. Mõisa sees on koolimaja.Kolmkümmend Eesti mõisat teevad sel suvel uksed lahti 28.mail, 5.juunil, 11.juunil, 30.juunil, 9.juulil ja 23.juulil. Tutvustuskampaania "Unustatud mõisad" ettevõtmise korraldajad arvestavad kokku ligi paarikümne tuhande külastusega.

"Ettevalmistused on tõsised olnud ja iga osalev mõis pakub peale tavapärase tutvustusprogrammi ka palju muud," ütles ettevõtmise üks põhikorraldajaid, Viljandimaa Arenduskeskuse juhataja Urmas Tuuleveski pressiteates.

Möödunud aastal korraldati giidiga mõisaekskursioonidele lisaks mitmeid kontserte, nüüd on lisandunud ka käsitöömeistrite töötoad, kus oma oskusi jagavad nii pitsiheegeldajad, korvipunujad ja sepad.

Huvilistele on avatud näiteks nii Maidla mõis Ida-Virumaal kui ka kunagise legendaarse Ungru krahvi Ungern-Sternbergi Suuremõisa loss Hiiumaal ja endine Pürksi mõis.

Osalevad mõisad on teada-tuntud, paljud seostuvad aga ainult paikneva kooliga.

Igal täistunnil korraldatakse mõisates giidiga jalutuskäik. Külastajad saavad nii mõisa kui ka piirkonna ajalugu tutvustavad materjalid ning tutvuda ajaloostendi väljapanekuga, ajalooliste fotode, ehitusjooniste ja pargiplaanidega. Samuti korraldatakse kõigis koolides õpilaste joonistusvõistlus "Minu kool mõisas". Külastajad saavad ka spetsiaalse külastusraamatu, kuhu igas külastatud mõisas lüüakse sisse mõisa iseloomustava motiiviga tempel. Vähemalt kümmet mõisa külastanud
inimesed osalevad loosimises ja võivad võita kutsed sügisel Sagadi mõisas toimuvale Rakvere teatri etendusele "Pidusöök".

Kui möödunud aastal oli ainult Viljandimaal toimunud mõisaretkel 10 000 külastust, siis tänavu üle-eestiliseks sirgunud üritusel arvestavad korraldajad ligi kaks korda suurema arvuga.

Mõisaretke kohta saab põhjalikku infot aadressilt
http://www.unustatudmoisad.ee/

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.