[Reisijututoa list] Rännuhooaeg on alanud. Maal, õhus ja vees

Nüüd siis läks see lahti - linnud rändavad kohale, inimesed rändavad eemale, taimed kukuvad kasvama. Kuigi üleeile tuli veel lörtsi, ei peata neid miski. Mätas on pöördumatult roheline ning jalgrattamatkajaid jagub iga jalgrattatee kilomeetri peale terve trobikond.

Reisijututuba aga saab aina rohkem külastusi ja eks proovime siis vastavalt kasvavale huvile ka reisi-infot rohkem pakkuda. Alustame aprillist.

1. Kajakiga ümber Eesti - läbi raskuste suvele vastu.
Aprilli lõpus asus Seikleja.com ekspeditsioon teele eelmise sajandi 20ndatel püstitatud maailmarekordi jälgedel - et läbida 1000 km ümber Eesti. Võib-olla satub ka Reisijututuba ühele etapile - kutse on igatahes saadud. Ekspeditsioon aga ei kulge kaugeltki nii libedalt kui plaanides, ülipõnevatest seiklustest pajatab www.seikleja.com ja veidi sai kirjutatud üritusest ka Reisijututoas.

2. Reisijututuba Paunkülas.
Uskumatu leid - Paunküla lähedal on teine Kõrvemaa! Sellisele järeldusele jõudis Reisijututoa seltskond Paunküla maastikukaitseala matkaradadele sattudes. Tõepoolest - seal on sama võimsaid vooresid, laudteedega rabaradu, ohtralt ilusaid järvi ja erinevalt Kõrvemaast Aegviidu lähedal pole sealkandis üldse rahvast. Rajad on üsna inimtühjad. Aga ilmselt mitte kauaks. Piknikuplatsid ja isegi paat on olemas. Tegime pilte, aga ei kirjutanud, pildid nagu ikka fotoblogis.

3. Viiendal aastaajal õiges kohas.
Kus veel olla kui mitte Soomaal viiendal aastaajal? Nii me tegimegi. Seltskond startis Läti silla juurest, et külastada veidi üleujutatud Halliste jõge ja noppida kokku jõele jäävad viis geopeituse aaret. Kõik said leitud, isegi need, mis ujutusega vee alla olid jäänud. Ja õhtul testisime esimeste külalistena ka Soomaa hostelit. Omapärane koht, ööbimiseks sealkandis täitsa normaalne, kui suurema seltskonnaga tulla. Paarisaja meetri kaugusel on ka külakõrts, kus kokk vaaritab kella kaheksani õhtul. Meie pärast oli ta ühel aprillilaupäeval pool tundi kauem köögis. Ja hosteli 150 kr nägu on ka selline hind, mis ei tapa. Jälle tegime vaid pilte, vaata siit lingilt.

4. Rafting oli ära, aga ehk tuleb veel (merel).
Firmaürituse käigus õnnestus sel aastal (eelmisel kevadel jäi vahele) käia allakirjutanul ka raftingul. Tegelikult oleks Eesti ainukeses õiges raftingukohas - Jägala jõel peale koske saanud käia raftimas ka terve mulluse suve, aga keegi ei tahtnud. Nüüd oli veeseis küll nigelam, aga märatses piisavalt, et lollusi teha. Sai oma adrenaliinilaksu kätte ning paar meest käisid üle pardagi. 9000 sõna raftingust (pildi kujul) on siin: http://www.reisijutud.com/gallery3/index.php/rafting150405

5. Ah et mererafting?
Eelmises uudises sai mainitud, et ehk tuleb raftinguvärki veel. Ja et ehk saab merele. Nii ongi - Seikleja.com pakub sellist meelelahutust ja suvel, kui eesti jõed vaikselt merre voolavad, ongi ainus võimalus veidi märatseva veega rinda pista kolida parvega merele, kus on lainet. tegemist on meeskonnameelelahutusega. Vaata selle uudise juurest ja kliki sealt edasi ka.

6. Rattad välja - teed on avatud!
Lumi on läinud ja rattateede ehitus käib täie hooga. Vähemalt Tallinnas. Põhirõhk on kandunud Lasnamäele, nagu selgub Reisijututoa vastavast uudisest.

7. Uudiseid laiast maailmast - lennureis on nüüd veel kollektiivsem.
27. aprillil startis maailma suurim reisilennuk Airbus A380. Ehkki mulle meeldivad väiksemad lennukid rohkem, aitab see hiiglane kontinentide vahel odavamalt lennata. Kuna nafta hakkab lõppema, siis ühistransport on paratamatult ökonoomsem. Nii et eelistagem suurema karjaga lendamist. Aasta pärast saab ehk Aasiasse sellise hiiglasega juba kohale. Vaata uudist.

8. Jordaania - inimnäoline Lähis-Ida?
Reigo küsis, kus selline teema võiks huvi pakkuda. Sai pakutud Eesti Ekspressi. Seal avaldatigi ja lugu ise on selline.

9. Kuhu Kõrvemaale?
Ohtralt on Reisijututoa toimetuselt küsitud, et kuhu siis paljukiidetud Kõrvemaal vändata. Nüüd saigi tehtud näidistiir ja see ka dokumenteeritud. Vaata Reisijututoa soovitust. Lisasoovitusena võib veel öelda seda, et kui tahad hästi paljude matkajatega kohtuda, siis see trajektoor võimaldab seda. Järvi järved ja Paukjärv on kõige tihedamini matkajatega asustatud. Kui tahad matkata omapäi, siis on ruumi veel küll - näiteks ida pool Ohepalus, lõuna pool Vetla kandis või lausa Paunkülas.

10. Kuhu edasi?
Nüüd siis ilmselt on küsimus ka selles, et kuhu Reisijututuba edasi plaanib minna. Raske küsimus. Praegu konkreetseid plaane polegi. Nädala sees õhtuti on plaanis läbida Tallinna katvat geogolfirada (mis see on? Vaata siit), nädala lõpus aga kuhugi kindlasti. Võimalik, et näiteks ida poole. Anna teada, kui soovid ühineda. Koos saab plaane ja huvisid täpsustada. Pärast siis jälle muljetame.

Nüüd siis ootama, et ilmad soojaks läheks :)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.