[Reisijututoa uudistelist] Liigvetelt noorele merejääle

Alles see oli, kui Reisijututuba käis üleujutustel ja meeles mõlkus tõsine paadimatk. Nüüd on aga käidud jäämatkaja unistustejääl Haapsalu kandis. Aga mida kõike veel sel talvel teha saab (ja mis juba tehtud), sellest kohe allpool.

1. Rannamatk Pakrilt Tallinna.
Nii nagu eelmises listikirjas lubatud, toimuski väike listimatk Pakrilt mööda randasid Keila-Joa kaudu tagasi Tallinna. Algas kõik Paldiskis pikniku-sisseoste tehes ja eksootilisi lette seal juba oli: kaup, mida muidu harjunud Tallinna supermarketites nägema, oli Paldiski poes hoopis teistsugune ja nii ostsimegi mõnesid eksootilisi tooteid, mis pärit Venemaalt, Ukrainast või Leedust. Kohapeal küpsetatud barankad ja pirukad ka muidugi nende seas. Esimene peatus oli Geopeituse aarde "Tuumajaam" juures, mille leidmise järel jäime kohe vahele järgmistele aardeotsijatele. Teekond jätkus Leetse mõisa, siis inimtühja (natuke lagunenud) Klooga-Randa, edasi veerohkele Treppojale ja tuulisesse Lohusalu sadamasse. Keila-Joal oli äsja avatud elektrijaam ja jõgi ajas mõnuga üle elektrijaama kanali, ujutades kogu jõesaare, kuhu rippsild viis, üle. Aga mis siin ikka rohkem sõnu teha, 1 pilt on parem kui 1000 sõna, nii et edukat lugemist siit edasi: http://www.reisijutud.com/gallery3/index.php/paldiskiKeila-Joa220105

2. Rakvere kandis aardejahil.
Talvine ilu ei jäänud märkamata ka osadele Reisijututoa rannamatkast osavõtnutele järgmisel päeval. Siin järgmised tuhanded sõnad pildi kujul geopeitusemängust Rakvere kandis: http://www.reisijutud.com/gallery3/index.php/Rakvere230105.

3. Uisud alla.
Mitte keegi ei uskunud, kui möödunud nädalal uisumatkale kutsuti, et kuskil juba uisku ja selle külge seotud matkajat mõni jää juba kannab. Seikleja.com siiski oli mitu nädalat juba mõõtmas käinud ja Soodlal oli jää enam kui paks selleks, et seal natuke matkata. Kui aga Reisijututuba möödunud pühapäeval kohale hakkas minema, selgus hoopis, et ka meri on sobiv uiskamiseks ja veelgi enam: seal on lausa ideaalne noor jää peal ja kiirused maksimaalsed tänu vähesele lumele. Nii kihutasimegi allatuult Paralepast Noarootsi peaaegu 20 minutiga :) Loe lähemalt (peagi tuleb lisa, püsi lainel!) siit: http://www.reisijutud.com/node.php?id=1377

4. Suusad ka alla!
Viimati Soomaal üleujutusi pildistamas käies uurisin Aivar Ruukelilt, kas külmade tulekul sinna ka uisutama saab minna. Ta arvas, et luhtadelt tõmbub vesi minema ja ega suurt uisupidu küll ei tule, aga suusamatkad on igati au sees. Kes soovib, see saab sel pühapäeval minna Soomaale rahvamatkale, kus matkasuuskadega läbitakse rabas ca 15 kilomeetrit. Lähemalt vaata http://www.soomaa.com/.

5. Kuplit vaatama.
3.-6. veebruarini tõmmatakse Tallinna vanalinnale valguskuppel peale, nii et on paras aeg linnatulesid minna pisut eemalt vaatama. Lasnamäe nõlvalt peaks kuppel üsna hästi näha olema, liigume 3. veebruaril 18 paiku Majaka tänavast Maarjamäeni ja vaatame, kuidas see kuppel kõige paremini kätte paistab. Statiiv ja fotokas on ka kasulik kaasa haarata.

6. Highpointing omnibussiga.
Highpointing on teatavasti kõrgeimate tippude vallutamine, nagu hiljaaegu Reisijututoas kirjutasime. Eestis saab harrastada county highpointingut ehk maakondade kõrgeimate tippude vallutamist. Üks võimalus seda lausa bussiga teha on sellepühapäevane Looduse Omnibussi retk Paluküla hiiemäele ja Kõnnumaale Rapla kandis. Registreeri tipukülastus ära bussireisi käigus: http://www.looduseomnibuss.ee/?uudis=211.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.