Snowtube. Midagi mõnusat sellesse talve.

i>Snowtube</i> on uus popp talveala lastele ja täiskasvanutele: spetsiaalrajal kihutatakse täispuhutava kummirõnga peal mäest alla.Täna anti teada, et korraga avatakse snowtube´id nii Lauluväljakul kui Nõmmel. Sõber Rait küsis, kas ma ei tahaks proovida, neljapäeval on nii-öelda demo. Kuna parasjagu sai jala Lasnamäelt Tondile uidatud ja hiljem tagasi, siis hästi ei viitsinud enam seal külmas istuda, aga siiski sai end kohale veetud. Ja mittekahetsetud.

Snowtube on täispuhutud autokumme meenutavate kummirõngastega spetsiaalselt lumerajalt ehk lumetuubist alla laskmine, hüpekad ja selg ees sõit käivad asja juurde.

Esialgu pisut instrueeritakse ka: nöör anna tädile, kes selle tõstuki külge haagib ja istu maha. Siis viib tõstuk su mäkke ja üleval vabastab automaatselt. Vali sobiv rada. Oota, kui lubatakse alla lasta. Viska nöör sisse. Istu peale, nii et kummisõiduki logo jääks ettepoole. Haara sangadest. Ära pidurda, jalgu maha panna pole lubatud. Kihuta alla. Hoia end kange. Siis sõidad kaugemale.

Esimene lumetuubi-laskumine kulges külg ees, sest pontsikukujuline liikur viskas kohe külje ette. Peale hüpekat siiski asi normaliseerus.

Teine, kolmas ja neljas kord juba sai tehnikat viimistleda. isegi selg ees polnud hull laskuda.

Nüüd aga rongist. Seda tegime ka. Kolmekesi. Esimene hoidis kesmisel jalgadest, keskmine tagumisest. Mina sattusin keskmiseks. Muidu algas kõik nagu peab, aga hüpekas andis sellise hoo sisse, et õhus pani sõiduk minu alt plehku. Haarasin tast kinni ja jõudsin enne maandumist siiski tagumiku alla tagasi tõmmata.

Hiljem rajameistriga rääkides ütles ta, et mitu nädalat sai kunstlund sinna tuubidesse pumbatud. ja hüpekaid silutud. karmimad rajad olid suht puutumatu lumega, esimene kõige lihtsam pakkus aga vaid siledat allalaskmisrõõmu. Rajategija lubas lumelõbu aprilli keskpaigani. Selleks ajaks (aga sõitjate jaoks juba varem) saabub plaani järgi kevad ja lauluväljak nõuab lume laialilükkamist.

Kasulik link ka: http://www.lauluvaljak.ee/2002/main.php?ln=ee&pane=tALVEKESKUS

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.