Reisikiri Eritreast

Linke:

Raivo Raam kirjutab Eritreast:

Lufthansa toimetas ilusti kohale. Päike sirab, päeval suht jahe (20C), öösel lausa külm (10C)- ikkagi 2300 m yle merepinna.

Eritrea on tõeline segu Aafrika (inimeste nahavärv ja toit), Aasia (islami kombed) ja Euroopa (Itaalia, Briti koloniaalmõjud) kultuuridest.

Pealinn Asmarad nimetatakse "Piccolo Roma"-ks, sest Itaalia arhitektid olevat omal ajal seda linna kasutanud nn katsepolügonina oma ehitusstiilide proovimisel. Just tulin ühest kohvikust, kus uksel seisis silt "open since 1938". Ja kui kohvimasinad välja arvata, siis oligi kõik nagu 65 aastat tagasi, k.a. hinnad - cappuccino 3 nakfat, kohalik "cognac" 5,5 nakfat (1 nakfa = ca 1 kroon, musta turu järgi 0,7 krooni). Yhesõnaga tõeline odavturisti paradiis, kusjuures veel nostalgiahõnguline (vrdl artkikleid stiilis "Rootslased tulid Vormsile 30ndaid nautima" Eesti ajalehtedest!).

Ja erinevalt teistest islamimaadest ning enamikest Aasia-Aafrika riikidest tohivad ka tütarlapsed kohvikutes käia - üksi, sõbrantsidega või poistega.

Mõned neist riides nagu Milano moemessilt maha astunud
- Karmen Cash ei saa ligilähedalegi...

Pealinnas kyll leidub @-punkte, kuid side on hirmaeglane.

Suundun nüüd pealinnast vähemarenenud piirkondadesse, kus näeb siis vaeseima arengumaa teist palet - kontrastid kesklinna ja äärelinna vahel on juba siingi suured.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.