Raplamaa


Matk Mukri rabas vesiroosijärve äärde wher2go 31.08.2017 00:25

Mukri rabast pole paljud midagi kuulnudki. Kuid 2017. aasta suvel, kui seal sai valmis uus kõrge vaatetorn, hakkas rahvast saabuma murdu. Kohalikud parklad raja alguses, aga eriti raja keskel, kust viib kõige lühem laudteejupp vaatetornini, olid autodest ummistunud. Kitsas sirge tee läbi soo on servadest hakanud ära vajuma tihedast liiklusest, aga tegelikult saab kõige paremini parkida raja lõpus, kus on kuivkäimla, lõkkeplats ja isegi väike katusealune lauakesega.

Mukri raba matkarada wher2go 14.06.2015 22:23

Mukri raba matkarada

Raikküla mõis wher2go 10.05.2013 23:44
"Amazing Race" Eestis Olari Kikas 16.11.2009 22:46

CBSi kuulus seiklussari "Amazing Race" jõudis 15. hooaja 9. episoodis Eestisse. Seriaalis rändavad kaheliikmelised võistkonnad maailmas ja kasutavad ühest punktist teise jõudmiseks erinevaid transpordivahendeid, vahepunktides tuleb lahendada riigiga seotud ülesandeid ja episoodi lõpp-punktis võib viimane tiim võistlusest välja jääda või saada järgmises episoodis võitu raskendava lisaülesande. Vt Wikipediast lähemalt. Baltimore Sun kirjutab aga siin lingil. Los Angeles Times siin. TV Grapewine siin. Võitjatiim saab mängust esimesena väljudes miljon dollarit.

Eestisse saabusid tiimid laevaga Stockholmist. Kõigepealt tuli Mustpeade Majja pääseda, lahendada seal väike toaleidmisülesanne, siis soojendada paberilt välja kiri "PIK Herman" ja Hermani kõrvalt pargist kihutada Tarsi tallu Keavas.

Matkatee Mahtrast Örde allikani wher2go 18.01.2009 12:03

Mahtra mõisa asukohas on paljud kindlasti käinud. Ega seal suurt midagi teha pole - üks monument, muruplats, tiik ja tiigimajake. Kõik. Samas võib oma auto sinna jätta ja Mahtra rappa suunduda - Atla jõe äärest leiab näiteks Örde allika.

Kuna matkarada kohe mõisaaseme juurest ei alga, siis meie GPS träkk on veidi hüplik, aga viib siiski allikani, läbi metsa. Külmal ajal on teekond hästi läbitav, soojemal ajal peab otsima kuivemaid ümberkäimisekohti. Aga matka teine pool - Örde allikast tagasi Mahtrasse on lausa osaliselt siniste kilemärkidega tähistatud.

Matkarada Keava rabas - laudtee Tarsi talu juures

Keava raba matkatee on väga lühike - Tarsi talu parklast vaatetornini 900 meetrit. Kohalejõudmine: vaja sõita läbi Keava, pöörata enne Keava linnamägesid paremale, kus näitab ka silt Tarsi talu suunas ja siis otse kuni parklani. Talu tegutseb puhkekohana.

Parklast läheb rada läbi metsa rabasse ja laudtee osa on sellest umbes 2/3. Rabaraja äärde on tehtud võrkpalliplats ja laukasse veekorvpalliväljak.

Lelle mõis wher2go 20.06.2007 11:19

Lelle mõis

Eravalduses.

Asu Raplamaa teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.