Kestliku loodusturismi tunnustuse pälvisid üheksa Eesti turismiettevõtjat

Lainela puhkeküla Viru Folgi ajal.

Lainela puhkeküla Viru Folgi ajal.

Läänemaal Altmõisas toimunud pidulikul tunnustamisüritusel pälvisid üheksa jätkusuutliku turismi põhimõtteid järgivat turismiettevõtjat kestliku loodusturismi kvaliteedimärgise, kirjutab Keskkonnaamet. Sel korral said tunnustuse Vergi sadam & restoran Wirkes', Kuusiku loodustalu, Lainela puhkeküla ja Wesenbeck külalistemaja Lahemaalt, Põnka puhketalu ja Levikivi loodustalu Soomaalt ning Põldotsa talu, Kipperi kodumajutus ja Altmõisa külalistemaja Matsalust. 

Euroopa kaitsealade liit on koostanud kestliku turismi põhimõtted, mille eesmärk on edendada kvaliteetset ja jätkusuutlikku turismi kaitsealadel ja nende lähipiirkondades. Kaitsealade liidult kvaliteedimärgise pälvinud sihtkohad ja ettevõtjad moodustavad üle-euroopalise kogukonna, mis aitab hoida ja edendada kvaliteetset ja jätkusuutlikku turismi. 

Kestliku loodusturismi sihtkoha kvaliteedimärgis on Eestis omistatud Matsalu, Lahemaa ja Soomaa rahvusparkidele. Nendes piirkondades on ettevõtja märgise saanud nüüd 19 teenusepakkujat. Euroopas on kestliku turismi sertifikaadi pälvinud ühtekokku üle 220 turismiettevõtja, enamik neist peamiselt Lõuna-Euroopast. 

Rohkem infot kestliku turismi kohta leiab kaitsealade lehelt.

Järgmine voor ettevõtjatele kuulutatakse välja sügisel.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.