Leedu autoreis: 9 imelist sihtkohta Eesti puhkajale

Trakai

Kui plaanid avastada peaaegu naaberriiki Leedut ühe mõõdukalt pika autoreisiga, siis oled õiges kohas. Siin on kümme imelist sihtkohta, mida kindlasti oma reisiplaani lisama peaksid.

  1. Vilnius – Leedu pealinn on segu ajaloost ja kaasajast. Külasta vanalinna kitsaid tänavaid ning imetle arhitektuuripärleid, näiteks Gediminase torni. Sõida Tallinnast Vilniusesse mööda Via Baltica maanteed.

  2. Trakai – (avapildil) kaunis järveäärne linn, mida iseloomustavad omaaegsed lossid ja kirikud. Kindlasti maitsesta oma reis kahe Trakai lossi saarega. Tee Trakaisse viib E67 maanteelt.

  3. Kaunas – Leedu teine suurim linn, kus kohtub ajalugu rikkaliku kultuuriga. Jaluta mööda vanalinna ning ära jäta vahele Kaunase kindlust. Tallinnast saad Kaunasesse sõita Via Baltica ja A1 maanteed pidi.

  4. Palanga – suveparadiis mere ääres. Naudi laia ja pikka liivaranda ning põnevat ööelu.

  5. Klaipėda – Leedu oluline sadamalinn, mis üllatab omapärase atmosfääriga. Vanalinn ja Meremuuseum on kindlasti külastamist väärt. Tallinnast Klaipėdasse viib Via Baltica ja A1 maantee.

  6. Nida – Nida on Kura poolsaare pärl, kus kohtuvad kaunis loodus ja rikkalik kultuuripärand. Külastajaid võlub Nida unikaalne atmosfäär, liivarannad ja kõrged liivadüünid. Piirkonna maalilised vaated ja Thomas Manni muuseum meelitavad kunsti- ja kultuurihuvilisi. Nida asub Neringa omavalitsuses ning Leedu poolt saab sinna sõita läbi Klaipėda praamiga.

  7. Šiauliai – Siin asub tuntud Ristimägi, kuhu on toodud sadu tuhandeid riste palvetamiseks. Šiauliaisse viib tee mööda Via Balticat ja maantee A12.

  8. Druskininkai – tuntud kuurortlinn Nemunase jõe ääres, kus saab lõõgastuda paljudes spaades ja nautida loodust. Tee sinna kulgeb mööda maanteed A4.

  9. Aukštaitija rahvuspark – paradiis loodusearmastajatele, kus avanevad võimalused matkamiseks ja kanuutamiseks. Sõida rahvuspargi suunas maanteed A14 pidi.

Kavanda unustamatu autoreis läbi Leedu neid sihtkohti sisse võttes. Oluline on enne reisi alustamist veenduda, et sinu auto on korras ning sul on kaasa piisavalt aega ja energiat, et nautida kõiki neid imelisi paiku. Head avastamist!

Asukoht

55.7049251807, 21.15757835

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.