Erinevad kasiino lauamängud maailmas

Foto: (CC) Pexels, Pavel Danilyuk

(Sisuturundus)

Kui reisite maailmas ringi, kohtate erinevaid traditsioonilisi kasiinomänge. See juhend aitab teil mõista chemin de fer’i ja punto banco vahet ning eristada Euroopa ja Ameerika ruletti.

Chemin de fer on variatsioon bakaraast, mida näete James Bondi filmides, näiteks filmis „Dr. No“. Seda versiooni on raske isegi päris kasiinost leida, nii et isegi kui lähete Monte Carlosse, oleks teil keeruline 007-t jäljendada. Bakaraa variandid punto banco, tuntud ka kui Põhja-Ameerika bakaraa, ja baccarat banque on mõlemad kasiinodes rohkem levinud.

Maailma kasiinomängud

Kuigi paljud kasiinomängud on tunnustatud, on palju variatsioone ja oluline on mõista erinevusi. Nii kasiinomängud kui ka mänguautomaadid on üle kogu maailma kasiinodes populaarsed. Neil on lihtsad reeglid. Samas on näiteks online-mänguautomaatidel erinevad versioonid. Mõned mängud võivad sisaldada numbreid, kuid on ka mänge, kus kasutatakse kaarte või täringuid.

Online-ruletid pakuvad võrreldes traditsioonilise ruletiga kordajaid ja uuenduslikke boonusmänge. Online-kasiinode pakkumisi kasutades saate harjuda päriselu kasiinomängude erinevate variatsioonide ja reeglitega. Ka kogemus ise on veidi teine, sest mängite online-kasiinos, mitte füüsilises kasiinos, kus saate päris laua taga mängida.

Kasiino lauamängud

Peale Bondi filmide võib kasiinomänge näha ka teistes filmides ja neist on juttu raamatutes. Saksa spaalinnas Baden-Badenis mängis vene kirjanik Dostojevski ruletti ja sai inspiratsiooni romaani „Mängur“ kirjutamiseks. Ruleti variandid hõlmavad topeltpalliruletti, videoruletti ja mitme ruletirattaga ruletti ning saate mängida kuni kaheksa ruletirattaga samal ajal.

Las Vegases õpite Ameerika ruleti kohta, mis erineb Euroopa ruletist. Euroopa versioon sisaldab üht nulli, samas kui USA versioon sisaldab üht nulli ja topeltnulli, mis kujutatakse laual kui „00“.

Ka blackjack’il on kaks populaarset versiooni – Ameerika ja Euroopa oma. Peamine erinevus on see, et Ameerika blackjack’is jagab diiler kaks kaarti, üks pildiga üles ja teine pildiga alla. Kui pildiga ülespoole olev kaart on äss, kontrollib diiler alumist kaarti. Kui diileril on blackjack, on mäng läbi. Euroopa variandis võtab diiler ühe kaardi ja teine kaart võetakse pärast seda, kui kõik mängijad on saanud oma kaardid ja otsustanud, kas kaarte juurde võtta või mitte.

Pokkeril on palju versioone, kuid peamised versioonid võib jagada kolme rühma: tõmbamis-, ladumis- ja flopimängudeks. Tõmbamispokkeris jagatakse igale mängijale viis kaarti, mida ta saab vahetada pärast esimest panustamisvooru, milleks on H. Five-card draw. Ladumispokkeris saab iga mängija segu pildiga üleval ja all olevatest kaartidest. Flopimänguga pokkeris jagatakse igale mängijale kaardid pildiga allpool, mis kombineeritakse pildiga ülevalpool olevate kõigi mängijate kaartidega. Sellisteks mängudeks on näiteks B. Texas Hold’em ja Omaha. Nagu nimed viitavad, said need kaardimängud alguse Ameerika Ühendriikidest ja neid võis näha klassikalises filmis „Tüssamine“, mille peaosades mängisid Paul Newman ja Robert Redford.

Igast traditsioonilisest kasiinomängust on tõesti palju erinevaid versioone. Kui olete kunagi külastanud mõnda maailma suurt kasiinot, olete kindlasti mõnega neist kokku puutunud. Kui ei, saate reeglid ja muutused selgeks õppida popkultuuri ja online-mängude kaudu, mis on, nagu tööstusharu ise ütleb, kõigile kasulik!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.