Kuhu sügisel minna? Need on TOP 7 reisisihtkohta Eestis

Sügis Keila-Joal.

Sügisvärvid juba imbuvad metsadesse ja nende tippaeg on kohe käes. Sügisel pole palav, on karge, vähem rahvast ja hoopis muutlikum loodus, kui südasuvel. Need on 7 kõige põnevamat reisisihtkohta, kuhu just nüüd minna.

Kõrvemaa

Kõrvemaa kuulub Eesti hõredalt asustatud vahevööndisse, mis kulgeb põhjarannikult alla Iklani diagonaalis üle Eesti. Siin on palju väikeseid metsaradasid, veel maha võtmata metsi, jääaja vooresid ja järvekesi ning muidugi on see kõik nüüd sügisel väga romantiline.

Narva-Jõesuu

Narva on Eesti sügispealinn. Ida-Virumaale jõuab sügis tavaliselt ka kõige kiiremini ja sügisesed karged ilmad jõuavad kohale esimesena. Narva jõe ääres ja Narva-Jõesuus saab jalutada nii jõeäärsel promenaadil kui mereäärses rannas. Praegu võib isegi laevaga Narvast Narva-Jõesuusse jõuda. Linnas on värvilisi sügislehtedes parke, rannas on metsi ja sügiseselt nostalgilisi mereäärseid suvemajakesi, rand aga on tühi.

Keila-Joa

Alusta Türisalu pangalt, kus näha kogunevaid tumedaid vihmapilvi, j

tkata saab aga nii Keila-Joa pargis, mõisa kohvikus kui ka jõe oru kallast pidi mereni välja minnes. Meremõisa rannast võib isegi edasi Lohusallu ja Laulasmaale jalutada, Klooga rand on korda tehtud ja hea rahulik sügiseses tühjuses puhata.

Pakri pank

Pakri pank

Pakri pangal saab rännata nii üleval kui all, allpool liikudes võivad aga sügistormid selle kitsa maariba ka vee alla jätta. Siin saab näha, kuidas odavat rohelist tuule-elektrit toodetakse, mis paraku börsil hindu alla ei too, valmib ka kuulus LNG terminal, mis peaks Vene gaasiõltuvusest vabastama. Poolsaare otsas on majakas ja vaated avamerele, Pakri saartele ja Soome lahele suunduvatele kaubalaevadele. Teekond, mis kulgeb poolsaare tipus, on värvilise lehtmetsaga palistatud.

Lahemaa mõisad ja metsad

Lahemaa on sügise otsimiseks hea suur ala, kust leiab kõike. Alusta rabast Juminda poolsaarel, kus on ka uus kõrge vaatetorn Majakivi matkaraja juures, käi ära poolsaarte tippudes - Juminda, Purekkari neem, Käsmu, teele jääb ka kuulus mõisakolmik Palmse-Sagadi-Vihula, kus iga mõisa juures on võimalik pargis lehtedes sahistada. Ja muidugi joad - Nõmmevesku, Joaveski, Vasaristi. 

Kakerdaja raba

Kakerdaja rappa on hea siis minna, kui juba ilmad natuke kargemaks kisuvad. Siis läheb raba värvilisemaks. Mõni laugas võib juba jääs olla. Korralik laudtee viib üle raba, tagasi saab pikema ringiga põhja või lõuna poolt, aga see on juba pikema päeva matk.

Kakerdaja raba keskel on kena järv. kes julgeb, saab veel sügisese karastava supluse teha. 

Peipsi

Peipsi rannik

Peipsi rannikule peab kohe minema. Seal on varasügisel sibulat ja kala, mida müüakse hubaste tänavkülade peatee ääres pea igast väravast. Sügis on õhus, aga pole veel saaki ära võtnud. Kolkja, Varnja, Alatskivi ja Emajõe äärne on head kohad läbi käia. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.