Eestist lennatakse pühadeks enim Bangkokki, Londonisse ja Dubaisse, aga ka külmale maale

Soome talvel.

Eesti inimeste lemmiksihtkohad jõuludeks ja aastavahetuseks on sel aastal Bangkok, London ja Dubai, selgub Finnairi statistikast. Talvehooaja populaarsemate lennusihtkohade seas on veel traditsioonilised Euroopa jõuluturud ja suusareisid Soome Lapimaale.

"Talvel läheb eestlane päikest püüdma, olgu siis Bangkokki, Phuketisse või Dubaisse. Euroopa lendudest on populaarseim London. Linnapuhkuse sihtkohade müügihitid on traditsiooniliselt Pariis ja Praha, mis on kuulsad muinasjutuliste jõuluturgude poolest," ütles Finnairi Ida-Euroopa ja Baltimaade juht Arunas Skuja.

"Eestlaste talviste puhkusesihtkohtade TOP 10-s on veel ka Rovaniemi ja Kittilä lennujaam, mis asub lühikese autosõidu kaugusel Soome suurimatest suusakeskustest Levi ja Ylläs. Lapimaa on tuntud rohkete talviste ajaveetmise võimaluste poolest – suusatamisest, kalapüügist ja virmaliste vaatlusest kuni kelgukoera-safarini ja saanisõiduni põhjapõtradega,“ lisas Skuja.

Finnair on Lapimaa liinil juhtiv lennufirma, lennates läbi Helsingi iganädalaselt kuude Põhja-Soome lennujaama (Enontekiö, Ivalo, Kemi, Kittilä, Kuusamo ja Rovaniemi).

Eestlased eelistavad mugavust

Jõulude ja aastavahetuse perioodil on Finnairi lennugraafikus tavalisest veidi vähem väljumisi, kuna erinevalt puhkusereisidest on ärireiside nõudlus madalam.

"Finnairil on hea meel tõdeda, et talvisel pühade tipphooajal suureneb puhkusereisijate seas äriklassi broneeringute maht rohkem kui 30%, mis tõestab, et Eesti kliendid eelistavad reisides aina rohkem mugavust. Kõige populaarsemad äriklassi puhkusesihtkohad on Bangkok, Singapur, Phuket, Miami ja Dubai," rääkis Skuja.

Asukoht

66.5017918318, 25.7480184682

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.