Matk mägedesse ja helesinisesse laguuni - käime ära Rummus!

Eesti on lame maa ja mägesid siin eriti pole. Iseäranis sile ja madal on läänepoolne Eesti. Nii ka Lääne-Harjumaa - kuhu ka ei vaata, ikka mõni tasandik, tavaliselt ka võssa kasvanud.

Keilast Haapsallu sõites aga hakkavad Rummus silma omapärased mäed. Need on tekkinud kunagi nõukogude ajal paekivi töötlemise aheranest - paekivitolmust. Nõukogude ajal olid mäed ligipääsmatud, sest asusid vangla territooriumil. Kunagine Rummu karjäär oli ka kuiv, selle põhjas asusid hooned, okastraataiad, tänavalaternad, ekskavaatorid.

Nüüd on karjäär vee all ja allpool veepiiri lasub ka vetikatega kaetud vanglalinnak. Sukeldujatele on see põnev paik. Tavainimene saab aga vangla veerel asuvaid tolmumägesid vaadata praegu üsna vabalt, ehkki erosioonist sakiliseks puretud nõlvad võivad olla varinguohtlikud. Ujumine karjääris on ka ametlikult keelatud.

Rummu karjääri rand on valitud kümne Euroopa omapäraseima ranna hulka, seega on tegemist juba ka rahvusvahelise avatamisväärsusega. Käitu vastutustundlikutl ja tutvu Eesti ühe oapäraseima mägimaastikuga. teekond pole pikk, mäe otsas turnimistega vaid mõni kilomeeter.

NB! See rada asub praegu eravalduses ja on avalikkusele suletud.

Vaata kaarti suuremalt:

Asukoht

59.2310983209143, 24.20035636438115

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.