Novosibirsk-Altai

Siber 2006
Seekord sai siis käidud Venemaal. See on endiselt täis avastusi. Alustatud nagu ikka Pärnust,bussiga Tallinna,edasi bussiga Peterburi ja sealt lennukiga Novosibirskisse-“Siberi pealinna”nagu rahvasuu kutsub.
Algas kõik kenasti,täitsime piiripunktis oma migratsioonikaardikesed ja rõõmsalt edasi.
Ning sealt need jamad hakkasid!

Seekord sai siis käidud Venemaal. See on endiselt täis avastusi.
Alustatud nagu ikka Pärnust,bussiga Tallinna,edasi bussiga Peterburi ja sealt lennukiga Novosibirskisse-“Siberi pealinna”nagu rahvasuu kutsub.
Algas kõik kenasti,täitsime piiripunktis oma migratsioonikaardikesed ja rõõmsalt edasi.
Ning sealt need jamad hakkasid!
Tahan öelda teadmiseks kõigile-ärge uskuge reisibüroode juttu sellest,et võttes tavalise turisti viisa piisab vaid miilitsas registreerimisest-see on jama.
Kui võtate turisti viisa,siis peate ka hotellis või kämpingus ööbima,mitte ei saa kellelegi külla minna ja tema külalislahkust ära kasutada-pannakse kõigile.
Kui oled turist-ööbi hotellis!
Kohalik miilits ütleb selle peale,et kõike teil teatakse,ainult öelda ei taheta.
Ühesõnaga-olles turist kellegi kohaliku juures-oodake ära see korraline kolm päeva,mis on ette nähtud registreerimiseks ning minge siis miilitsasse.Nad kirjutavad teile protokolli ja teevad trahvi ja mitte vähe,aga ikkagi odavam kui hotellis ööbida.Kusjuures trahvi saab ka see kes teid enda juures kostitab!
See kõik sööb parajalt närve ja meenutab meie elu nii viisteist aastat ja rohkem tagasi.
Väga ergutav!
Kui kõik see on möödas võib hakata puhkuse peale mõtlema.
Sai käidud loomaaias ja tsirkuses,lavasõidul mööda Ob`i jõge,ooperi ja balletiteater oli ringreisil ning sinna ei saanud.Kuid ka niisama on küllalt huvitav selle linna elu jälgida.Kõigil on tohutu kiire-autod kihutavad täiesti suvaliselt,ilma igasuguseid eeskirju järgimata-no mingeid muidugi täidetakse,aga üldiselt mitte.Enamik autodest on vene päritolu ja üldjuhul mölgitud-on ka jaapani omi(roolid kõigil paremal pool).Muide autoteed ei ole just kõige paremad nii et meie teed nende kõrval on isegi väga head!
Aga kasutada saab metrood,mis on alati kiireim viis liikumiseks.
Novosibirsk on suurlinn-ligi kaks miljonit elanikku-ega väga ei taha seal ringi käia.
Seega sai sõidetud Altaisse-ilusasse mägikuurorti.
Altai on võrratu paik-ilusad mäed ja jõed.Kohalik Katuuni jõgi,mis suubub lõpuks Obi ei saavuta isegi suvel ujumiseks sobivat temperatuuri,jääb sinna 8-9 kraadi juurde,kohati 12-13 kraadi.Seevastu väike järveke(ei teagi kuidas eesti keeles kõlab-Aja-vist) seal kõrval on soe nagu vannivesi.Altais on palju hotelle ja tervisekeskusied nii öelda,enamik vabadest majadest on suveks välja üürida.Kindlasti tasub sõita paadiga mööda kärestikulist mägijõge ja lennata deltaplaaniga mägede kohal-te ei unusta seda kunagi.
Lehmad on pühad loomad –jalutavad mööda teed vabalt(nagu Soomes põhjapõdrad),tuleb jälgida et neile otsa ei sõida!
Kohalikud elanikud elavad ainult tänu turismile ja turiste käib seal tõesti palju-igalt poolt maailmast.Hinnad on põhimõtteliselt samad mis meil -ainult rublades-seega natuke odavam.
Soovitan kõigile-minge ja käige ise seal ära - jääte rahule!
Vene inimene on hästi lahke ja aitab sind seal igas olukorras!
Üks naljakas asi veel,mida mujal pole kohanud-nimelt Novosibirski lennujaamas tuleb ka jalanõud jalast võtta ja koos kohvritega valgustusest läbi lasta-ei saanud küll täpselt aru miks!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.