Pärnumaa county


Soomaa kanuuga - Kuusekääralt Karuskosele ehk Sahhalinile

Soomaa kanuumatkad tutvustamist ei vaja ja kuuluvad ilma kahtlusteta Eesti 100 kauneima matkaraja hulka. Reisijutud on Soomaal kanuutamas käinud juba 1999. aastast. Loodus pole sellest ajast suurt muutunud peale selle, et nüüd on juba varakevadel veeteed "lahti lükatud" ja suurt puurisu ning langenud tüvesid enam ületada ei tule.

Kuid kanuud on peaaegu samad, mõlad samuti ning isegi osa reisijuhte, keda nüüdki kõik tunnevad.

Kabli looduse õpperajal saab linnuelu selgeks

Kabli loodusraja laudtee. Foto: (CC) Ivo Kruusamägi

Kui liigud Pärnust Läti poole, siis jääb tee äärde linnumaailma tutvustav õpperada - kabli looduse õpperada, kus saab tutvuda nii pesakastide, rõngastamise kui rannaloodusega. Rada pole pikk ka - 1,8 km, läbimiseks kulub paar tundi, kui infotahvlite ja peatuskohtadega tutvuda.

Lai ratastooli- ja lapsevankritee ulatub raja algusest külastuskeskuse juurest pesakastimaailmani. Teele jääb ka Kabli linnujaam, kus linde rõngastatakse ja  kapten-reeder Jakob Marksoni majamuuseum.

Lottemaast sai Street View vaate

Kui Lottemaa kanti Google´i Street Views´st vaadata, siis praegu on seal näha kunagine lagunenud sõjaväeosa ja ei kuskil jäneste või kassi maja. Kuid Street View panoraame saab nüüd ka igaüks ise pildistada.

Kuidas see siis käib? Iseenesest siin midagi keerulist pole. Vaja on nutitelefoni uusima Androidiga (versioon 4.4) ja ka mudel peab olema selline, et toetab Google Camera app´i. Kõige lihtsam on vaadata Google´i kontoga sisse logides veebist sellelt lingilt, kas sinu telefon (või tahvel) toetab Google Camera rakendust. Kui toetab, vajuta install ja hetke pärast on Google´i kaamerarakendus telefonis olemas.

Lottemaa jäneste maja wher2go Fri, 08/29/2014 - 02:03
Türi-Tori kiirlaskumine juba neljandat korda wher2go Tue, 12/18/2012 - 23:24

Millal veel kui praegu, -20 kraadi pakasega vaikselt soojas garaažis kanuud lihvides valmistuda kevadiseks suurveeks - 1. jaanuarist algab Türi-Tori IV kiirlaskumise registreerimine. Kui juba enne talve nii palju lund on, siis võib juhtuda, et kevadel tuleb kiirlaskumisvett ka enam kui ohtralt.

Allpool on info 13. aprillil toimuva kiirlaskumise kohta, veel allpool on kontrollpunktide kaart. Saatis Matkahunt.

Pärnus toimub Euroopa ökoturismi konverents wher2go Fri, 08/20/2010 - 23:44

Juba rohkem kui aasta tagasi peeti plaane meelitada Eestisse Euroopa ökoturismi konverents. Nüüd on see toimumas, 28.-29. septembril tulevad kõik teadliku, ökoloogilise ja vastutustundliku reisimise eksperdid ning huvilised Pärnusse Strand SPA & Conference hotelli asja arutama.

Manija merematk jääga wher2go Sun, 03/22/2009 - 15:53

Alustasime oma matka summutiparandusega Järvamaal ja just sellepärast jõudsime Munalaiu sadamasse alles kella neljaks pärastlõunal. Ühelt poolt on hea nii hilja alustada (soojem, näeb päikeseloojangut), teisest poolest aga oli edasiliikumine tänu sellele kõvasti raskendatud: päike oli kõik pealt pehmeks sulatanud ja suusad-kelgud vajusid sellest lödist läbi.

Nii tuligi enamus ajast sumbata 10-15 cm sügavuses lobjakas, kuid saarest eemal avamerel oli parem: lund vähem ja vett jää peal ka tunduvalt vähem.

Manijale on Munalaiu sadamast napilt 800 meetrit, saarel käib aktiivne elu ja saareelanikke me eriti häirima ei läinudki, kui oli võimalus liikuda merel. Saare Pärnu-poolses küljes oli ca 6-7 km kaugusel vesi näha, aga Kihnu pool loksus laine juba randa. Põhja- ja loodetuul oli oma töö teinud. Kõige ideaalsem vahend lobjakaga sõiduks oli lumejalastega soomekelk, kuid õhtupoole, krõbedaga sai suuskadega kärmemalt edasi.

Manijal wher2go Sun, 03/22/2009 - 15:23
Uiskudega Varbla laidude ja mägiveiste vahel wher2go Fri, 03/16/2007 - 22:10

Äripäev, Puhkepäev, 16.03.2007

Kaido Einama
Väinamerel võis uisutada veel eelmiselgi nädalavahetusel, kuid enam ei luba Eestis võimust võtnud kevad merejääle minna.

Varbla laidude kandis merejääle minnes võib kohtuda kummaliste sarviliste ja karvaste, kuid sõbralike loomadega ja avastada end kosmilistelt maastikelt, mis võiksid hoopis paremini kuuluda mõnele teisele päikesesüsteemi planeedile.

Uisumatk Varbla laidudele wher2go Fri, 03/16/2007 - 22:08
Subscribe to Pärnumaa county

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.