Vanim Eesti kapitalil tegutsev reisibüroo kergitas rekordiliselt käivet

Keenia, Aafrika. Foto: (C) Shutterstock / Wris

Vanima Eesti kapitalil tegutseva reisibüroo - Wris Reisibüroo müügikäive oli 2017. aastal rekordilised 12 miljonit eurot, kasvades aastaga ligikaudu 9 protsenti. Enim suurenes puhkusreiside müük, mis kasvas aasta varasemaga võrreldes 45 protsenti.

Wris Reisibüroo juhatuse liikme Aili Kägu sõnul on märkimisväärset puhkusereiside osakaalu kasvu soodustanud majanduslikult hea aasta, aga ka eestlaste muutunud reisimisharjumused. „Eestlased on muutunud üha reisihimulisemaks, soovitakse külastada võimalikult palju sihtkohti. Kui varasemalt reisiti pere ja sõpradega kord kuni kaks aastas, siis mullu tehti seda oluliselt sagedamini. Palju võetakse ette lühemaid, n-ö pika nädalavahetuse reise, mida võimaldavad ka taskukohasemaks muutunud lennupiletite hinnad,“ ütles Kägu.

Puhkusesihtkohtadest olid populaarsemad, kuhu sai Eestist mugava, lühikese otselennuga Hispaania, Kreeka ja Türgi, üllatajana Montenegro. Ohtralt reisiti ka kaugematesse riikidesse, millest enim Sri Lankale, Taisse, Mauritiusele, Seišellidele ja Balile.

„Reisimine kaugetesse riikidesse kasvas mullu märkimisväärselt. Jõudsalt tõusis reisijate arv Aafrika riikidesse – Tansaaniasse, Sansibarile, Keeniasse, Lõuna-Aafrika Vabariiki. Eksootiline loodus, kultuur ja toit ning ehe kohalik elu on need, mille järgi eestlased samuti üha enam ihalevad,“ sõnas Kägu.

Eestlaste reisiharjumustes eristus mullu veel üks trend – oluliselt kasvas seiklus- ja hobireiside osakaal. „Väga palju tunti huvi spordireiside vastu, eriti populaarsed olid Vormel 1 sarja etapid. Aktiivsed tegevused ja võimalus tegeleda meelepärase hobiga on see, mida reisidelt samuti üha enam otsitakse,“ kommenteeris Kägu.

Kägu sõnul jätkuvad samad trendid suuresti ka 2018. aastal, lisaks näeb ta kasvavat menu ökoturismile. „Keskkonnahoidlik ja vastutustundlik reisimine kogub maailmas aina suuremat populaarsust, seda ka eestlaste seas. Aina rohkem inimesi soovib külastataval maal kogeda midagi erilist head tehes. Korraldatakse spetsiaalseid nö heategevusreise, mida leiab sel aastal esmakordselt ka meie reisiportfellist. Viime eestlased 15. septembril toimuvatele Teeme Ära talgutele Hawaiile, osalema ülemaailmsel koristuspäeval. Taolised reisid on erakordne võimalus kogeda ühel reisil nii eksootilist kultuuri, ehedat kohalikku elu kui anda omapoolne panus looduspärandi säilimisse ja kohalike elanike heaolu parandamisse,“ ütles Kägu.

Wris Reisibüroo tegutseb aastast 1991, korraldades peamiselt ameti- ja spetsiaalreise ning paneb kokku individuaalreise.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.