Eesti foto jõudis suurele pildile: kolm Eesti fotograafi valiti maailma suurima fotokonkursi 50 parima hulka

Kirkjufell - mägi Islandil Snaefellsnesi poolsaarel 17. novembril 2017. Foto: (C) Hendrik Mändla

Täna tõstsid fotokonkursi "2018 Sony World Photography Awards" kohtunikud esile kolme Eesti fotograafi tööd, nimetades nende fotod avatud konkursi maailma 50 parima hulka. 

Sony World Photography Award, mida korraldab World Photography Organization, on maailma kõige mitmekesisem fotokonkurss. 11. korda toimunud konkursile esitasid üle 200 riigist ja piirkonnast pärit fotograafid rekordilised 320 000 tööd, esindades valikut maailma parimatest tänapäevastest fotodest, mis möödunud aasta jooksul jäädvustati. Fotode rahvusvaheline valik esindab žanri, stiili ja teemade mõistes tohutult mitmekesiseid töid fotokonkursi neljas kategoorias: professionaalide, avatud, noorte ja üliõpilaste kategooria.

Avatud konkursi kategoorias, kus valitakse kümne kategooria seast välja parim üksikfoto, on kümne kategooria seast välja valitud (tunnustatud) maailma 50 parima hulgas esindatud kolm Eesti fotograafi.

Väljavalitud tööd on saanud inspiratsiooni väga erinevatest allikatest

Anton Novozhilov leidis fotograafia tänu oma isale. Talle meeldib oma kontseptuaalsetel piltidel eksperimenteerida fotomanipulatsiooni ja naise keha temaatikaga. Novozhilov on võitnud ka Eesti suurima fotokonkursi Looduse Aasta Foto 2007. aastal - vaata pilti siit.

Atlase müüt.
Sometimes we don`t see how large and heavy is the world carried by those who seemingly walkintg their path of life easily and steadly. These people smile, rejoice; it seems that everything works out for them, but we only learn of their excessetive burden after the person has broken down under the load. Photo: (C) Anton Novozhilov

No limits
You'll reach for the sky. No valley to deep, no mountain too high. Photo: (C) Anton Novozhilov

Kahes esile tõstetud töös on näha Kreeka Atlase müüdi uut tõlgendust ja tugeva naisekeha võimast kujutamist.

Maiken Staak on moe- ja portreefotograaf, kes oma töös „Veronika in movement” eksperimenteerib rabava liikuva portreega.

Veronika in Movement
Veronika liikumises. Foto: (C) Maiken Staak

Oma pildi kohta ütleb ta nii: "See pilt on tehtud ilutoimetuses mustvalgele filmile ja ilmutatud minu enda poolt. Tundsin, et tahan teha midagi täiesti ise, teha aeglasemalt, kaotada kontrolli, mida digifotograafia meile alati annab. Kuna mulle meeldivad ootamatud tulemused, mille annab pikk säri koos modelli liikumisega samal ajal, siis tegin sellise portree ka ise liikudes. Pilt on tehtud koostöös makeup artisti Ellen Walgega, stilisti Cariin Cowalsciiga ning modell Veronikaga Izaio Management´ist."

22-aastane Hendrik Mändla jäädvustab maagilist Islandi maastikku (avapildil). 

Anton Novozhilov, töödeldud fotode kategooria (Enhanced), Tallinn
Maiken Staak, liikumise kategooria (Motion), Berliin, Saksamaa
Hendrik Mändla, reisikategooria (Travel), Tarvastu

Nomineeritud ja tunnustatud fotograafide tööd pannakse välja Londonis näitusel Sony World Photography Awards 2018 Exhibition, mis toimub 20. aprillist 6. maini. Avatud konkursi võitjad kuulutatakse välja 20. märtsil ning üld- ja professionaalide kategooria võitjad avaldatakse 19. aprillil 2018.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.