Reisijutud.com otse pardalt: täna peatub Tallinnas üks suurimaid siin käinud kruiisilaevu Norwegian Breakaway

Norwegian Breakaway. Autori foto

 
Täna külastab Tallinna siinse alanud kruiisihooaja ilmselt üks suurimaid ja uuemaid lainereid Norwegian Breakaway, mis toob linnaga tutvuma korraga pea 4000 lõbureisijat.

Elanike arvult Paldiski või Põltsamaaga võrreldav linnlaev on 325 meetri pikkune ning valminud USAs vaid viis aastat tagasi. Muretut reisistiili hindavale kulgejale pakutakse oluliselt rohkem lusti ja lõbu, kui mitu Eesti väikelinna kokku. Ööpäevaringselt on reisijate kasutada spordikompleks, mitmed spaad, meelelahutus kinode, videomängude ja kasiinodega, restoranid ja baarid. Sealhulgas pea kolmkümmend teemarestorani alates jaapani šõuköökide ja sushi-baariga ning lõpetades brasiilia stakehouse´iga hoiavad maitsemeeled ärksad ka pikematel kruiisireisidel.

Norwegian Breakaway

Norwegian Breakaway

Lõuna-Rootsi väikesaarelt Arpölt pärit kapten Dan Svensson, kes on seilanud kõigil maailma meredel, jääb põhjamaiselt tagasihoidlikuks oma laeva kiitmisega. Tema sõnul peab seda ise kogema – mitmekümnest eri rahvustest tiim tegemas probleemivabalt koostööd tuhandete klientide heaks. Tänases ärevas maailmas on see midagi silmapaistvalt toredat ja märkimisväärset.

“Loomulikult võin ma pikalt kiita meie restorane, meeskonda, meelelahutuskeskusi, seda suurepärast turnimislinnakut või veekeskust oma uhkete liuradadega (muuseas, ma pole seal väga lõbutsemas käinud – need pikemad torud on ikka hirmus kõrged ja kiired!), uhkust tunda nende nelja võimsa mootori ja kümnete tuhandete hobujõudude üle. Aga tead – ma olen sama kirglik ja siiralt rõõmus ka siis, kui ma räägin oma pisikesest kodusest paadipargist või oma kajaki-hobist,” tunnistas laeva kapten Reisijutud.com-ile.

Norwegian Breakaway

Norwegian Breakaway

Norwegian Breakaway

Kapteni sõnul on Tallinn kruiisinduses kindlasti tõusuteel olev sihtkoht, mis pakub paljut turistile, kuid on silmapaistvalt mugav ja meeldiv peatuspaik ka kruiisilaevadele. Ta näeb Tallinnas perspektiivi pikkadeks aastateks: “Superilus ilm muidugi aitab, aga vaata, kui vähe sa näed täna laevas inimesi. Kõik läksid vanalinna ja Eestiga tutvuma. Mitte kõikjal maailmas ei juhtu nii.  Meie laeva “rahvastiku” keskmine vanus on täna näiteks 52 eluaastat. See on kruiisinduses päris väike number ja eks nooremad jaksavad rohkem ja jätavad ehk ka teile veidi rohkem raha linna.”

Rahalaevade TOP: sel aastal jätavad kruiisituristid Eestisse 33 miljonit

Seda raha just väga palju polegi, ligi 65 eurot turisti kohta.

Mõned numbrid: laeval on veepark läbi viie korruse liutorudega, minigolfi väljak, 3 basseini, 6 kuumavee-basseini, väligrillimise ala, kolm suurt restoraniala ja kümneid teemarestorane.

Norwegian Breakaway

9-päevase Skandinaavia reisi eest pidid reisijad välja käima vähemalt 749 eurot, kallimad kajutid olid üle nelja tuhande. Alustatakse Kopenhaagenist, jätkub kruiis peatusega Warnemündes, kust sõidetakse maad mööda Berliini, siis edasi järgmiseks päevaks Tallinna, kaheks päevaks Peterburi, üheks päevaks Helsingisse ja Stockholmi (Nynashamnist). Lõpeb merereis taas Kopenhagenis. Siia tullakse veel mitu korda suve jooksul.

Asukoht

59.4509951683, 24.7629164045

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.