Eestisse jõuab laboris kasvatatud kala

Laborikala võib näha välja nagu päris kala.

Maailmas hakkab toit otsa lõppema ja traditsioonilisel viisil pole enam varsti võimalik kõigile sööki pakkuda. 8. oktoobril toimub Tallinnas rahvusvaheline toidukonverents Food Innovation Summit, mille peaesinejaks on USA idufirma Finless Foodsi eestlannast toidutehnoloog Mariliis Holm. Menukas biotehnoloogia ettevõte, mille esindaja siia tuleb, on välja töötamas ainulaadset laboritingimustes kasvatatud kala.

Finless Foodsi laborikala eesmärgiks on muuta maailma toidutootmine jätkusuutlikumaks ja eetilisemaks, võrreldes kalavarusid kurnava ookeanipüügiga. Laborikala tootmiseks võetakse kalalt rakk, mis pannakse kasvama kunstlikes tingimustes, et valmiks söödav lihakude. Laborikalale ja -lihale ennustatakse suurt tulevikku toidutööstuses.

„Mul on hea meel Eestisse laborikalast rääkima tulla, kuna siinsed toidutootjad on teema vastu juba suurt huvi näidanud,” sõnas Finless Foodsi toidutehnoloog ja Food Innovation Summiti peakülaline Mariliis Holm.

Lisaks viimastele arengutele toidutehnoloogias käsitleb oktoobrikuine konverents ka kiiresti kasvavat taimetoidusektorit ning selle mõju toiduainetööstusele. Teema üle arutlevad nii taimetoidu ettevõtted Eestist ja Soomest kui ka hiljuti taimse tootevaliku turule toonud suurfirmad Balbiino ja Hesburger.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.