MÜÜDUD. Vastupidav mobiil LG KM900

2009. aasta kevadel oli LG KM900 üks vingematest telefonidest - mahtuvuslik puuteekraan, mitmesõrmeline suurendamine, andmeside 7,2 Mbit/s, iPhone´ilik kasutajaliides... nüüd on see telefon jäänud aga kasutult seisma ja leiaks heameelega uue omaniku.

MÜÜDUD!

Ekraan on praegugi veel konkurentsivõimeline: 480x800 pikslit. Diagonaal 3 tolli. Gorillaklaas ehk eriti kriimustus- ja löögikindel (kogu telefoni kasutamise aja on ekraani katnud veel ka kaitsekile). Korpus alumiiniumist, nikkel-esiservaga. Korpuse vastupidavus on saanud legendiks: Youtube´ist leiab mitmeid videoid, kuidas LG telefoni on hoitud külmkapis, lastud alla kukkuda korrusmaja katuselt, sõidetud üle Opel Corsaga või unustatud terrassile korralikult sabistava vihma kätte. Ikka töötab. Müügiloleva isendiga neid karme katseid läbi tehtud pole.

Ametlikult pole see mudel ilmakindel, kuid tegelikus elus ikkagi üsna vastupidav.

Paariaastase kasutusaja jooksul on alumiiniumkorpus küll omandanud mõned kriimud, kuid katki pole midagi ja sisemuses samuti kõik töötab. See mobiil oli ka üks esimesi nutitelefone üldse, mis sai eestikeelse kasutajaliidese. Sobib väga hästi ka muusikapleieriks, mängib MP3-sid ja omab Dolby heliparandust.

Sisaldab microSD kaardipesa ja 8 GB mälu. Kontaktiraamatus saab nimedele lisada fotod. WiFi b/g on. Bluetooth on. 3G on. FM raadio on (FM saatja ka, muusika suunamiseks mobiilist näiteks autoraadiosse). 

5 MP kaamera (2592х1944 pikslit, Schneider-Kreuznach optika, autofocus, LED välk) teeb 2009. aasta mobiili kohta vägagi korralikke pilte, välgule väga loota ei maksaks. 

1000 mAh aku ooteaeg on 300 tundi, nüüd muidugi sellist pikkust ei maksa loota, aga erinevalt tänapäeva nutitelefonidest peab 3-4 päeva ikka vastu. Andmesideta kauemgi.

Miinustest ka. Nagu mainitud, korpusel mõned kriimud on. LG on kehv arvutiga sünkronsieeruja, plaat on küll kaasas, aga nõuab pusimist, et arvutiga kalender ja kontaktid sünkrooni ajada. tegemist on küll ilusa kasutajaliidesega, aga see pole Android ega Windows Phone ega IOS - seega rakendusi pole kuigi palju saada (Javal põhinevad töötavad). GPS-i käimasaamine sõltub ka õigetest rakendustest, muidu on GPSist kasu vaid piltidele geotagide lisamisel.

Komplektis on laadija, CD, USB kaabel, kõrvaklapid mikrofoniga.

Tehnilised andmed:

Mõõtmed 105.9 x 55.3 x 12 mm
Kaal 105 grammi

Töösagedused 850/900/1800/1900 MHz
HSDPA, 7.2 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11b/g

Aku Li-Ion 1000 mAh
Kõneaeg kuni 3,5 tundi
Ooteaeg kuni 300 tundi

Helinad: MP3
Ekraan: 480x800, mahtuvuslik (multipuutetundlik), 16M colors
FM-raadio on
A-GPS on
TV-out on
Digitaalne videokaamera ees on (videokõned)
Digitaalne foto- ja videokaamera taga: 5 MP, 2592х1944 px
Bluetooth on
Sünkroniseerimine arvutiga on, CD kaasas
E-Mail on
Java rakendused on
eestikeelne kasutajaliides on
tegemist ei ole Androidiga
microSD pesa kuni 32 GB
Mälu 8 GB

Küsi lisaks puuteekraani-sõrmikuid, nendega saab ka külma ilmaga ekraani katsuda, selliseid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.