Võhandu matkarada - näidisraiesmik ja pühad liivakaldad

Võhandu matkarada on eeskujulik rada tutvumaks Eesti metsaga. Kuid mitte ainult. Kagu-Eestisse sattunud tahavad muidugi kohe ka Taevaskojas ära käia, kuid Räpinas peatudes on eel-Taevaskoja ka sealtkandist võtta.

Nimelt Tartu poolt lähenedes üsna Toolamaa bussipeatuse lähedal näitab viit matkarajale ja kohe raja alguses see ongi - korralik liivakivipaljand otse Võhandu kaldal, puutrepp viib ilusti alla, kust saab kena vaate (pildil).

Võhandu kanuumatkajatel on see koht ka hea öömajapeatuseks enne lõppu, sest läbi Räpina Võõpsusse on rahulikul kulgemisel just ühe päeva tee, et Võõpsus Võhandu suudmes oma veematk lõpetada.

Maarotid aga saavad kaardil märgitud kohast alustada ligi 7 km pikkust ringmatka. Rada on hästi läbitav, kuid alguses on RMK veidi puuraiumist teinud ning seetõttu võib tee olla üsna segisongitud mudane ja vaade kohati Greenpeace´ilik.

Ringrada tähendab seda, et ilusat Võhandu kallast pidi kulgedes viib teekond pärast läbi metsa algusse tagasi.

Täispikka teekonda pole kahjuks kaardil pakkuda, sest Reisijututoa matkatee katkestas korralik ürgne äikesevihm, aga alljärgnevatelt linkidelt leiab nii trajektoori kui matka-info raja rajajalt.

Vaata videot:

Asukoht

58.093543, 27.373995

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.