Nigeeria


See on dzhungel seal eemal

Nigeeria petuskeemiga kaasaminejad saavad Aarne Ruben (Ilmunud Loomingus 7/2004)

(Kurikuulsate Nigeeria kirjade autoritele on jaht alanud. EPL kirjutab...)

1. kiri. Räägitakse autoõnnetusest

Lugupeetud härra, andestust, et pöördun teie poole sel viisil ja ette teatamata, kuid loomisel on üks fund, mille sisuks on 28,5 miljonit dollarit (28 500 000 USA DOLLARIT). Olen Clayton Nngige III (Mr.), Abuja osariigi Nigeerias endise valitseja Joseph Mbala Nngige poeg. Mu isale kuulus Nigeeria suurim naftatöötlusfirma Anthony Princewill & Anthony Nngige Petroleum Inc. Kui võimule tuli sõjaväeline hunta siis tehti mu isale autoõnnetus; ma olen tema ühe naise poeg ja mu isa hukkus autoõnnetuses Keenias.

Nigeeria kirjade autorid pokri

Kurikuulsate Nigeeria kirjade autoritele on jaht alanud. EPL kirjutab: Nigeeria valitsuse teatel on kurikuulsate „Nigeeria kirjade” vastane operatsioon vilja kandnud, vahistatud on üle viiesaja inimese ja konfiskeeritud üle 700 miljoni dollari väärtuses raha ja vara.

Muljetavaldav: vahistatud on üle 500 inimese. Nigeeria kirjade kirjutamine on rahvaspordiks saanud.

Kuidas Nigeeria kirjadega reisi lõbusamaks teha

Nigeeria kirjad maanduvad endiselt meie postkastidesse, kuid petuskeemide läbiviijaid saab ära kasutada oma lennureisi lõbusamaks tegemisel.

Üks nipp, mida paljud on kasutanud, on Nigeeria petuskeemi esindaja omale lennujaama vastu tellimine. Hea, kui saab tellida ta vastu näiteks kaasmaalastest pungil lennukile. Soomlaste trikid on näiteks sellised, et nigeerlasega astutakse kirjavahetusse, palutakse lennujaamas vastas olla ja kanda silti, millele suurte trükitähtedega kirjutatud "OLEN KUSIPÄÄ" või "OTAN POSKEEN". Kui nüüd lennukitäis soomlasi lennujaama saabub, on lõbu laialt, kui ees ootab nigeerlane, selline silt kaelas.

Nigeeria e-kirjad peibutavad võltsmiljoneid teenima

Äripäev, 13. märts 2003 Kaido Einama

Nigeeria petuskeemiga kaasaminejad saavad Kui vastata rohket raha lubavatele elektronkirjadele Nigeeriast, kaotab paremal juhul raha, halvemal juhul lisaks ka elu või tervise, selgus Domina Security korraldatud testist. Paljud elektronpostiaadressi omanikud on vähemalt kord leidnud oma postkastist kirja, mis kutsub miljoneid teenima. Kord pakutakse teenimisvõimalust Nigeeria rikka pärija varanduse kõrvaletoimetamisel, kord Londoni soliidse ärimehe raha kantimisel. Andmeturbefirma Domina Security turvalisuseksperdid uurisid, mis saab siis, kui neile kirjadele ka vastama hakata.

Asu Nigeeria teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.