Kaukaasia

Lugusid Kaukaasia piirkonnast.


Matk Kaukaasiasse

Mägilaager ning Elbruse vallutamine
03.aug - 01.sept '98

Enne lugemist,
Matkapäevik on kirja pandud I grupi liikmete poolt nii, et iga grupi liige sai endale mõned päevad mil tal oli õigus ja kohustus kajastada oma silmade läbi sel päeval toimunut. Kuna päevikut on täidetud kõige erinevamates olukordades väga erinevate inimeste poolt, siis olen ka seda arvutisse sisestades üritanud teksti mitte muuta. Seega olen meelega jätnud parandamata kirja-, stiili- ja muudki vead - arvuti küll nõudis, aga eks iga autor ole ise kõige targem. Üksikuid ebatäpsusi võib esineda, kuna kohati oli käekiri loetamatu - sel juhul sain kirjapandut vaid aimata.

Naisteekspeditsioon Kaukaasiasse

Linke:

Hinnad:
• aprikoosid 25 kr/ämber
• 2,5 liitrit airaani 12.50 kr

"ELBRUS 97" 15. juuli-2. august 1997.a. Tartu alpiklubi "Firn" naisteekspeditsioon Kaukaasiasse Elbruse mäe idatipule (5621 m).

Andres Vesilind

"Ma lähen suvel Kaukaasiasse" - "hull oled või???" - selliseid dialoogijuppe vahetas meist vist igaüks enne reisi oma vanemate või teiste tuttavatega. Kuid meie siiski läksime.

Lumelauaga Elbruselt

Reisipäevik, 31. märts - 20. aprill 1999 Kirja pannud Valdek Udris Mingil X päeval paar aastat tagasi sündis IDEE, mille 9 meest 15 aprillil 1999 teoks tegid. Noorte Matkaklubi eestvedamisel laskusime lumelaudadel ja suuskadel alla Euroopa kõrgeima mäe, Elbruse Idatipust (5621 m). Me olime esimesed Eesti lumelaudurid, kes sellega hakkama said. Lükkasime asja käima umbes jaanuaris 1999. Sai üksjagu palju meediakära tehtud ja tagajärjeks oli, et 31.03.1999 astusid Piiteri rongi peale 7 meest koos laudade- suuskade, seljakottide ja teatud matkajate ja alpinistide ringis kuulsate 3 suure (150 liitrit) sinise tünniga, mis olid täis tuubitud toiduaineid ja varustust ning kaetud väheste sponsorite logodega.

Asu Kaukaasia teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.