Ukraina

Hotellibroneering Kiievis ja teistes Ukraina linnades.


Krimmi eestlased ja nende naabrid

Aarne RubenKrimmi Vabariik (Respublika Krõm) on Ukraina suhtes eristaatuses suhteliselt autonoomne osariik, kus räägitakse vene keelt ja valitsevad Venemaaga ühinemise meeleolud. Nagu üks mammi mulle Bergovojes oma tares lahkelt vestis, johtub see ainult sellest, et Ukraina poliitikud olevat väga korrumpeerunud ja kahepalgelised: Leonid Kutšmast ei tasu rääkidagi, uus presidendikandidaat Viktor Janukovitš (peaminister, praeguse presidendi poliitika tõenäoline jätkaja) ajab igas kandis ise juttu, teine kandidaat (läänemeelseks peetud) Viktor Justšenko on tola ja korrumpeerunud.

Ellujäämisretk Tsernobõli

26. aprillil 18 aastat tagasi võtsid Pripjati elanikud paneelmaja katusel päikest, kui korraga tekkis kõrvale teine päike: Tsernobõli päike.

Sellest ajast on Tsernobõli rajoon nn. surmatsoon, mille maastikud on väga sarnased stalkerimaastikele: tühjad, ohtlikud linnad, kus peab ringi käima dosimeetriga, paneelmajades on asjad jäänud täpselt nii, nagu 18 aastat tagasi.

Mõned ekstreemturistid on siiski surmatsooni pääsenud, seal pilte teinud ja reisikirja netti üles pannud: http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/

Kuldne ring Krimmis

Päevaleht, 1995
• Eesti matkagrupp Krimmi poolsaarel Ukrainas

Jaani ja Aivo reisimuljeid vahendas
KAIDO EINAMA

Käesoleva aasta suve hakul startisid Tallinnast
Krimmi poole kümmekond inimest, kaasas söögikraam ja
spetsiaalvarustus koobastes liikumiseks. Enamus minejaid
olid õpilased, matkajate vanus vahemikus 18–28 eluaastat.
Peaaegu kõik olid end varemgi mõnel matkal proovile
pannud, kuid oli ka neid, kes esimest korda matkama
läksid. Krimmi mindi hoolimata sellest, et enamus eestlasi
kipub praegu pigem Pariisi või Põhjamaadesse.

Veetke koolivaheaeg Kuradil!

Päevaleht, 1995, elu, reede, rubriik "Vojaaê"

IVAR TAMM
KRISTJAN MÄLL

Nii kutsuti huvilisi Lääne-Ukrainasse Ternopoli lähistele Tðortkovi koopamatkale. Kogunes 14 julget, kes ei peljanud metsikut slaavlaste maad ega võimalikke varinguid koobastes, et vaeva tasuks kogeda ilu, riski ja seiklust.

Lääne-Ukraina heledates toonides kauniks värvitud külamajakeste kõrval tundub enamik Eesti praeguseid maaelamuid lagunema jäetud tööriistakuuridena. Põlluservad on seal sirged, nende vahel vonklevad külateed, mis vahetevahel muutuvad läbitamatuteks. Kuid seegi on Euroopa kõrval, kuhu me praegu ummisjalu tormame, huvitav.

Asu Ukraina teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.