Elu elektrita New Yorkis

EE konsultant Arti Itra, New Yorkis elav eestlane kirjeldab, mismoodi nägi välja elu suurlinnas USA ajaloo suurima elektrikatkestuse ajal.

Elektrikatkestusi, kus midagi maja elektiga juhtus, on olnud 10 sekundit maksimaalselt. Midagi sellist aga ei oodanud. Kuna olen konsultant ja see päev klientidega asju ajada polnud, siis olingi kodus. õhtupimeduses käis pidu.

Galeriis üks maja edasi paistis olevat generaator ning tõesti oli raske magama minna, kui räpp südaöol blastis :-)

Ei proovinud, kuid ilmselt sularaha automaadist välja võtta ei saanud. Sularaha peab alati piisavalt varuks olema, õppetund 9/11st.

Mobiililevi oli, kuid kanaleid polnud. Mobiililevi lõppes reede hommikul, ilmselt said microcelli ehk võrgu tugijaama tagavarapatareid tühjaks. Foorid ei põlenud, kuid enne, kui mingid kursandid (3kesi ristmikul) asja segaseks suutsid ajada, töötas asi inimeste loomulikust intelligentsist.

Vesi kraanist jooksis, kuid sooja vett polnud (automaatika vajab elektrit). Samas olen 5ndal korrusel, ning see on NYCs piir, kus vesi gravitatsiooniga kohale jõuab. Poes kaardiga maksta loomulikult ei saanud.

Linnavalitsus ja riiklikud organid, tänaval liikudes silmaga nähtavat ette ei võtnud, v.a eelpool kirjeldatu. Linnavalitsus eksisteeris raadios. metroos valitsevat olukorda ma ei tea, kuid enamik tunneleid omab catwalki. Kui huvitab, võin NYC allmaaraudtee ajaloost lõpmatuseni rääkida :-) Tööpäev peale elektrikatkestust oli n.ö Lumepüha...

Kohalikud reageerisid elektrikatkestusele külmalt, mittekohalikud olid kerges paanikas terrorismitonti otsimas. Elekter taastus minu rajoonis naabrite ütelusel reede õhtuks, kuigi ise ei viitsinud seda ära oodata.

Kas miskit oli katki / ei töötanud peale elektri taastumist? Kas prügikastid uppusid riknenud toiduainetesse?

Mitte midagi erilist. Minu külmkapp uppus ja haises... Reedel olid paljud asjad tasuta. Lahkusin linnast, kus MTA oli tasuta, NJ Transit oli tasuta, pakuti ka süüa ja juua (Red Cross). Ka NJT bussid Meadowlandist olid tasuta.

Asukoht

40.702121, -74.013489

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.