Ülemiste-Harku järvetuur

Alustame lennujaama juurest, sõidame Ülemiste ja Harku järvede tagant läbi ja lõpetame lauluväljakul.Kuidas sisustada suvist tööpäevale järgnevat õhtut? Mõistagi jalgrattamatkaga. Et leida mõni uus marsruut, kiika edasi. Proovisime Reisijututoa seltskonnaga ära tiiru Ülemiste ja Harku järvede tagant. Pikkuseks tuli ca 45 km.

Alustasime Peterburi tee - Tartu mnt ristmikult, kuni lennujaamani on linnast välja vasakut kätt korralik jalgrattatee (äärekivide rohkuse üle ehk saab vaid pisut nuriseda).

Edasi pöörame Vana-Tartu maanteele, et Ülemistele lähemale hoides suurest Tallinn-Tartu magistraalist eemalduda. Eemaldume kuni Järvekülani, selle tagant paar bussipeatust edasi pöörame lagedale ehitatud paari uuema maja eest paremale, kuni tee üle välja järsult vasakule pöörab. Meie sinna aga ei lähe. Meie põrutame otse, kuhu juhatab dupikumärk. Seda märki peavad uskuma vaid autojuhid, sest jalgrattur pääseb peagi teed katva kahe betoonploki vahelt läbi, auto aga mitte.

Plokkide taga on mets kohati teele vajunud, nii et isegi jalgratta seljast tuleb mõnes kohas maha ronida. Lodumetsas säravad veesilmad vihmasest kevadest. T-kujulisel ristmikul pöörame julgelt paremale ja siis viib tee üle kanali. Sild on ka, kust saab üle sõita. Kui nüüd otse mööda metsateed sõita, jõuab Viljandi maantee - Valdeku tee ristmikuni. Esialgu kulgemegi Männikuni Valdeku teed pidi, siis igaüks omal äranägemisel veidi vasakule hoides Nõmme majade vahel Kivimäe raudteejaamani. Ületame Vabaduse puiestee, siis raudtee ning seikleme majade vahel. Kuskil Glehni lossi kandis laskume mäest alla Trummi tänavale. Sealt on äsja Mustamäe suunas valmis saanud Lossi tänav, vaatame üle uued kortermajad ja suundume Küberneetika Instituudi tagusele tehnomaastikule.

Seejärel pööre vasakule ja piki Akadeemia tee pikendust otse Õismäele välja. Seal jälle veidi vasakule hoides jõuame Paldiski maanteele vahetult enne selle linnast välja suundumist.

Enne raudteed lipsame üle tiheda liiklusega maantee ja pöörame paremale, piki Harku järve kallast pidi edasi. Ja siis otse, otse, otse, kuni tiir ka teisele järvele tagant tehtud.

Rannamõisa teest võib ka hooga otse üle sõita, nii jõuame Kakumäe teele ja sealt viivad jalgrattateed Paldiski maanteed pidi kesklinna tagasi.

Ja ongi peagi 45 km täis, kui Kadriorus näiteks spidomeetri näidu fikseerime.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.