Do you f... ehk kuidas naistel idamaades ellu jääda

Enne reisi tasub teada:

 • Teete oma reisi lihtsamaks, kui sõidate Lähis-Itta, õhja-Aafrikasse või Kesk- ja Lõuna-Aasiasse (ühesõnaga islamimaadesse või ka Indiasse) abikaasa või meessaatjaga.
 • Püüdke teadvustada endale reisi eesmärki - kui selleks on vaikne puhkus rannaliival, loobuge idamaadest või valige tarastatud lukshotell.
 • Kui kardate sekeldusi idamaade meestega, reisige sinna, kus käib rohkem turiste (näit Dubai, Türgi, Tuneesia, Maroko, Goa, Kaug-Ida riigid).
 • Endised Nõukogude Kesk-Aasia vabariigid on veel praegugi kõike muud kui turvalised - naisi võidakse isegi otse meeste käest röövida (teadagi milleks!).
 • Arvestage, et heledanahaline naine köidab moslemite ja hindude tähelepanu igal juhul.
 • Pange vaim valmis ka ettenägematuteks olukordadeks.
 • Kõik moslemi mehed on ümberlõigatud riistvaraga.
 • Kõigele vaatamata pole mõtet muutuda paranoiliseks...

Reisil olles:

 • Käituge kombekalt, riietuge katvalt ning ärge provotseerige islami ja hindu mehi.
 • Vältige kahtlasi piirkondi.
 • (naised) ühinege sobivusel mõne meesreisijaga.
 • Teed ja reisiinfot küsige ainult turismitöötajatelt või naistelt.
 • Ignoreerige kõikvõimalikke tülitamiskatseid - olles kasvõi kuidagi reageerinud musta mehe pöördumisele, süttib tema silmis tuluke. Tema võib tõlgendadada seda juba 99%se nõusolekuna vahekorda astuda.
 • Kui olete siiski vestlusse astunud ja teile esitatakse küsimus stiilis "Do you fuck?" vastake konkreetselt "No", kui te just jaatavalt vastata ei taha. Jaatava vastuse korral riskite veel sellega, et varsti koonduvad kogu ümbruskonna mehed teie juurde järjekorda.
 • Ainult haritumatele (Euroopa kogemusega) meestele võite anda vallatumaid vastuseid ("Perhaps", "Why not?", "Tommorrow!"), olles enne siiski veendunud, et neil eksisteerib huumorimeel ja et nad teid vääriti ei mõista.
 • Omaette olemiseks ja reisimiseks on naiste jaoks idamaades sageli meeste omadest eraldi asuvad ooteruumid, (rongi)kassad, vaguni- ja bussiosad jne. Võite neid julgelt kasutada, ilma et keegi teie peale viltu vaataks.
 • Ei maksa unustada, et ka kõikvõimalikud valvurid ja politseinikud võivad teid kohelda vähema respektiga kui kohalikke naisi (v.a. juhud, mil olete analoogselt kohalike naistega riides).

Postimees, Arter, 25.03.2000 Richard Saks

Maailmas elab ligi miljard hindut ja üle miljardii moslemi. Reisid idamaadesse on saanud populaarseks paljude europiidsete noorte seas. Sageli unustatakse aga ära, et oma ateistlike või kesiste kristlike kommetega ei maksaks idamaalasi ärritama minna. Eriti kehtib see naiste kohta, kes teadmatusest või lihtsameelsest rumalusest võivad ühtäkki seista silmitsi kõige räigemate seksimisettepanekute või mis veel hullem - vägistamiskatsega. Süüdistus stiilis "Küll need tsurkad on lollid!" on siis kõike muud kui asjakohane.

Ei uskunud oma kõrvu

arbara on soliidses eas inglanna, kes nüüdseks juba 10 aastat Indias elanud. Ta peab ühes siinses turismipiirkonnas juveelipoodi. Isiklik elu Inglismaal ei laabunud, pealegi ei meeldinud Barbarale Lääne üha kommertslikumaks ja igasugu “tehnlist laadi kastidest” sõltuvaks muutuv elustiil. Indias ootas naist ees tõeliselt arhailine ja traditsioonide kütkes olev ühiskond. Samas selgus aga, et europiidse naise jaoks pole sugugi lihtne asiaatlikusse ühiskonda sulada. Algul olevat kohutavalt raske olnud, seda eelkõige psühholoogilisest aspektist. Barbara ei mõista siiamaani, miks india mehed pöörduvad heledanahalise naise poole küsimusega "Do you fuck?". Ja temalt on seda korduvalt küsitud. Ükskord oli ta mõelnud, et mida halba saab teha 70-aastane vanamehenäss ning püüdis tema vastu kena olla. Tulemuseks oli see, et vanamees lonkas talle mitu kilomeetrit järele lootes ei tea mida saada... Nüüd Barbara enam selliseid vigu ei tee. Kõige targem olevat endasse kapselduda ja kohalike meeste tälelepanuavaldustest mitte välja teha. Samas tundub raskestimõistetav, et naine ei ole nii pika aja jooksul suutnud uue keskonnaga harjuda, kui ta ometi ise sellist muudatust elus soovis. Või on Aasia mehed tõepoolest nii pealetükkivad ja kannatavad seksuaalse rahuldamatuse all? Barbara ei oska sellele ammendavat vastust anda. Mainib ainult, et siinsed mehed on õudsalt väsitavad.

Tulidki seksima!

Prantslanna Catherine ja itaallanna Simona naudivad aga päris paljalt Goa kuldsete randade mõnusid maalilisel, eraldatud kaljunukil. Sellist julgustükki ei võeta naljalt igas Vahemere kuurordiski ette, kuid Indias mõjub see eriti väljakutsuvalt. Tõsi, Goa omab tänini lääne-eurooplaste silmis hipparite kunagise paradiisi mainet, kus rannaliival võeti peale järjekordset uimastilaadungi manustamist ette korralike orgiaid kuni grupiseksini välja. India politsei ja sõjaväelased lõpetasid aga sellise pillerkaari juba ammu, 70ndate lõpul ära, sest kohalike au- ja sündsustunnet riivas läänelik vabameelsus põhjapanevalt. Esmapilgul jääb mulje, et Catherine ja Simona on rohkem kui sõbrannad. Catherine on küll blondeeritud, kuid nii näojoonte kui sinakashallide silmade tõttu annab veidi skandinaavialiku mõõdu välja küll. Simona seevastu vastab aga tüüpettekujutusele itaallannast. Kas kohalikud mehed neid ei kimbuta? "Kimbutavad küll, aga me ei pööra sellele tähelepanu," teatab prantslanna. No aga mõni hindu võiks ju ikka sümpaatne olla? "Mind huvitavad rohkem turistid," ei tee Catherine oma puhkuse eesmärgist saladust. Simona veedab seevastu suure osa ajast Indias, kuna Itaalias jätkub talle tööd vaid 4 kuuks aastas, mil ta suvehooajal restoranis rabab. Seejärel korjab ta oma seitse asja kokku ja sõidab Indiasse, kus suvise teenistusega rahulikult ületalve elab. Temal on kohalike meestega rohkem kogemusi. On ta ehk mõnega ka intiimsemaid hetki proovinud veeta? "Olen küll, aga tead india mehed pole pooltki nii võimekad, kui nad püüavad välja näidata. Pealegi on neil sageli nii väike..." lööb Simona käega. Nii et võibolla ongi see pealetükkivus väline...

Kõik valged naised on lipakad

Kaljunuki taga seirab Araabia mere kaldal lesisklevaid eurooplannasid tumepruun 22-aastane Shajit. Noormees pärineb muusikute perest, kus isa ja vend on välismaalgi saksofoni ja teisi pille korraliku tasu eest mängimas käinud. Shajit on aga töötu, ja hiljem selgub, et ka kirjaoskamatu vaatamata küllaltki heale suulise inglise keele oskusele. Kas (pool)paljad naised meeldivad? "Muidugi - meie naised pole kunagi niimoodi!" on aus vastus. Shajit on täiesti kindel, et eurooplannad tulevad idamaadesse seksimise pärast. Ta on elus kolme Lääne filmi näinud, kus eranditult kõigis flirdib Paula ühel õhtul Billiga, magab järgmise öö Peteriga ja läheb kolmandal õhtul hoopis Johniga restorani. Selge see, et nii see eurooplannade elu käibki ja kõik nad on kergesti kättesaadavad. "Ega nad siis Indiasse ometi niisama tule - ju need valged mehed ei suuda naiste vajadusi rahuldada," kumaks nagu Shajiti pilgust tüüpiline idamaine arusaam. Kindel on see, et Lääs on oma eluviiside propageerimises ise süüdi. Ei saa ju tahta, et lihtne araablane või hindu saaks omada adekvaatset ülevaadet elust meil või mujal Euroopas. Ja mis parata, kui kõikides Hollywoodi filmides on läbivaks teemaks armastus ükskõik kelle, ainult mitte oma abikaasa vastu... Seega ei maksa pahaks panna, kui idamaade poegadel on "pilt selge" juba paari sellise filmi järel.

Kuidas ärarääkimine käib?

Nii moslemid kui hindud respekteerivad naisi meessaatjaga, eeldades, et macho ongi tema abikaasa. Kui naine veel ka kohalikus stiilis riietub, pole suurt tülitamist karta. Potentsiaalsete “rünnakute” objektiks langevad aga kõik ülejäänud naised. Vähemharitud ja keeli mittevaldavad asiaadid tulevad niisama juurde ja üritavad ükskõik mil moel tähelepanu äratada – loodetakse, et äkki näkkab. Sellisesse situatsiooni satub europiidne naine sagedamini ääremaades, kus turiste vähem. Massiturismi piirkondades paistab aga just teenindav personal privilegeeritud olevat. Neil on ju alati mõni hea ettekääne vestluse alustamiseks stiilis “Sa ei saa kusagilt nii soodsalt pärlikeed – tule kohe ruttu ja vaata!”. Pealegi oskavad nad mingilgi määral võõrkeeli, milles siis juba eurooplannade poole pöördutakse. Selliste meeste trump on sageli veel pikaajaline kogemus naisi pehmeks rääkida. Ja ega siis külmadelt laiuskraadidelt tulnud ka ise alati tõmmusid mehi ära põlga – põnev ju midagi uut ja enneolematut kogeda. Mõnel naisel võtab aga pruunidesse eksootilistesse silmadesse vaatamine kohe jalad nõrgaks ja hinge võbelema. Ühesõnaga, paljud lõunamaised mehed pole mitte kord-kaks eurooplannasid maitsta saanud, vaid mõni nn kollektsionäär ei suuda enam partnereid kokkugi lugeda. Näiteks üks araablasest hotelliadministraator tunnistas, et tal läks lugemine sassi, kui partnerite arv kasvas kolmekohaliseks…

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.