Päev Helsingis koos lastega: seitse kohta, kuhu kindlasti minna

Linnanmäki

Just praegu on paras aeg ette võtta üks põnev seiklus koos lastega Helsingis. Laevaliiklus on suviti tihedam, minna saab iga päev igal ajal. Suvel, eriti juulikuus, on see kaunis Soome pealinn parim sihtkoht, kuhu sõita Tallinnast laevaga ilma pikalt ettevalmistusi tegemata. Üks lõbus päev koos perega võib sisaldada neid seitset vaatamisväärsust ja atraktsiooni - just nii palju, kui lastega läbi käia jõuab.

1. Suomenlinna meretagune maailm

Meie seiklus algab muidugi juba Tallinnas, kus hüppame laevale, mis viib Helsingisse. Jõudes Helsingi Länsi- või kesklinna sadamasse olenevalt laevast, suundu kõigepealt kesklinnast alustava laevaga Suomenlinna, mis juba presidendilossi juurest paistabki. Suomenlinna on UNESCO maailmapärandi nimistus olev merekindlus, mis asub Helsingi saarestikul. Kindlus on ehitatud 18. sajandil ja see on suurepärane koht, kus õppida Soome ajalugu. Lapsed saavad mängida kindlusemängu, avastada saladuslikke käike ning nautida suurepäraseid merevaateid.

Linnanmäki

2. Linnanmäki lõbustuspark ja Sea Life

Järgmiseks seikluse paigaks on Linnanmäki lõbustuspark, mis asub kesklinna lähedal lühikese trammisõidu või jalutuskäigu kaugusel. Linnanmäki on Põhja-Euroopa suurim lõbustuspark, kus on üle 40 atraktsiooni. See lõbustuspark on täis atraktsioone, mida Eestis enam ei kohta ning pakub kogu perele lõbustust kasvõi terveks päevaks. Väiksematele on paljud atraktsioonid tasuta. Proovi kindlasti ära pöörane puidust Ameerika Mägede atraktsioon, karussellid ja vahva veeseiklus, Linnanmäki kindlasti ei jäta kedagi ükskõikseks.

Sea Life asub kohe sealsamas, kus saab tutvuda mereeluga läbi elavate akvaariumide. Lapsed saavad imetleda erinevaid kalu ja nende kohta palju uut ja huvitavat teada, isegi jalutada läbi haide akvaariumi klaastoru pidi.

3. Korkeasaari loomaaed

Helsingi on koduks imelisele Korkeasaari loomaaiale, mis asub samuti mere taga, väikese laevasõidu kaugusel. Laevapilet on loomaaia pileti hinna sees.

Seal saab näha erinevaid loomi üle kogu maailma. Loomaaias elab üle 150 liigi loomi, sealhulgas jääkarud, tiigrid, lõvid ja elevandid. Loomaaed on suur ning pakub rohkelt tegevust ja avastamist kõigile loomasõpradele.

4. Heureka teaduskeskus

Kui lapsed on uudishimulikud ja armastavad teadust, siis Heureka teaduskeskus on ideaalne koht, kuhu minna. Seal saavad nad osaleda interaktiivsetes eksperimentides, avastada teadusmaailma põnevaid saladusi ning lõbutseda õppides. Heureka pakub nii püsiekspositsioone kui ka pidevalt vahelduvaid näitusi, tagades seega igale külastajatele midagi uut ja huvitavat.

Suomenlinna

5. Kaivopuisto linnapark

Kui soovid veeta rahulikuma päeva värskes õhus, on Helsingis mitmeid suuri linnaparke, kus lapsed saavad mängida ja jalutada. Kaivopuisto pakub mereäärseid rohealasid piknikuks ja mängimiseks ning on tuntud kaunite vaadete poolest.

6. Temppeliaukio kaljukirik

Helsingis on palju huvitavaid arhitektuuriväärsusi, kuid üks kõige erilisemaid on kindlasti Temppeliaukio kaljukirik. See on ehitatud kalju sisse ning pakub ainulaadset elamust. Lapsed saavad imetleda muljetavaldavat sisekujundust ja kuulata sealset suurepärast akustikat.

7. Helsingi loodusmuuseum

Enne tagasiteed võib olla viimane peatuskoht Helsingis sealne huvitav loodusmuuseum, kus lapsed saavad avastada looduse imesid läbi näituste ja interaktiivsete tegevuste. Muuseumis on väljapanekud erinevatest ökosüsteemidest, loomadest ja taimedest ning lapsed saavad õppida läbi mänguliste ja harivate ülesannete. Kui aega üle jääb, võib ka raudteejaama kõrval asuvast Kaisaniemi botaanikaaiast läbi astuda.

Asukoht

60.156272685, 24.9562461

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.