Rootsi reisikiri: seiklus Stockholmis TOP 5 vaatamisväärsusega

Foto: Reisijutud MTÜ

Laevareis Tallinnast Stockholmi oli kauaoodatud seiklus, kus sai avastada Rootsi pealinna põnevat kultuuri ja ajalugu. Esimesel päeval jõudsime varahommikul Stockholmi äärelinna ja jalutasime sadamast otse Stockholmi tehnikamuuseumi, mis on üks linna tuntumaid muuseume. Muuseumis oli põnev näitus erinevatest tehnikasaavutustest, sealhulgas ajaloolistest autodest, lennukitest, laevadest ja teaduse viimase aja avastustest. See oli hea koht teadmiste ja meelelahutuse ühendamiseks.

Järgmisena külastasime sealsamas üle kitsa lahe asuvat varakevadist Skanseni, mis on Euroopa suurim vabaõhumuuseum. See oli tõeline ajarännak Rootsi minevikku, kus sai tutvuda traditsioonilise rootsi eluoluga erinevates ajastutes ja piirkondades. Nägime seal ka palju loomi, sealhulgas karusid, ilveseid ja hunte. Kevadine aeg andis Skansenile erilise võlu, kuna pargis olid juba õites esimesed kevadlilled ja loodus ärkas talvest.

Stockholmi kuningaloss oli järgmiseks sihtkohaks. See on üks Euroopa suurimaid paleesid ja tõeline arhitektuuriline meistriteos. Palee oli rikkalikult kaunistatud kuninglike relvade, rõivaste ja muude aaretega. Giidiekskursioon viis meid läbi suurejooneliste ballisaalide, troonisaali ja kuningliku kabeli, kust avanesid ka kaunid vaated vanalinnale ja merelahele. See oli tõeline ajalooline ja kultuuriline kogemus, mis tutvustas meile Rootsi kuninglikku ajalugu.

Foto: Reisijutud MTÜ

Stockholmi vanalinn, Gamla Stan, oli sealsamas kuningalossi kõrval üks meie reisi kõige võluvamaid kohti. Jalutuskäik vanalinnas viis meid keskaegsetele tänavatele, kus olid hästi säilinud ajaloolised majad, kirik ja muud vaatamisväärsused. Kitsad tänavad, kivisillutis ja värvilised hooned lõid võluva atmosfääri. Vanalinnas oli ka palju kohvikuid ja poode, kust sai osta käsitööd ja suveniire.

Lõpuks külastasime Stockholmi TOP 5 vaatamisväärsuste nimekirja kõige tuntumat paika - Stockholmi raekoda ehk Stadshuset´it. See on tuntud oma silmatorkava arhitektuuri ja suurepäraste vaadete poolest. Saime nautida panoraamvaateid Stockholmi linnale ja merele. Stadshuset on ka koht, kus toimub iga-aastane Nobeli preemia bankett, mis on maailmakuulus sündmus.

Kõik need vaatamisväärsused on Stockholmi külastades kindlasti meeldejäävateks hetkedeks. Stockholmi tehnikamuuseum oli põnev ja hariv koht, kus sai avastada teaduse ja tehnikaga seotud saavutusi ning saada ülevaate Rootsi tehnoloogia arengust. Skansen oli suurepärane võimalus sukelduda Rootsi minevikku ja näha, kuidas elu seal erinevatel aegadel välja nägi. Kuningaloss oli kuninglik elamus, kus sai aimu Rootsi kuninglikest traditsioonidest ja ajaloost. Stockholmi vanalinn oma keskaegsete tänavate ja majadega aga pakub romantilist jalutuskäiku, kus sai tunda ajaloolise linna hõngu.

Lisaks nendele tuntud vaatamisväärsustele oli Stockholmi reisil ka palju muud avastamisväärset.

Laevareis andis võimaluse nautida merel sõitmise elamust ning imetleda kauneid saarestikke ja vaateid merele. Stockholmi tänavad olid täis elavat kultuuri ja mitmekesist toidukultuuri, sai maitsta häid kohalikke roogasid.

Kokkuvõttes oli meie laevareis Tallinnast Stockholmi tõeliselt meeldejääv kogemus, mis siis, et seal oli juba mitu korda käidud. Avastasime Rootsi pealinna kultuuri, ajalugu ja tehnilisi saavutusi.

Kuid on veel üks koht, kuhu kindlasti tasuks minna, aga kuhu ühepäevasel laevareisil alati ei jõua, kuna tihti on muuseumi ukse taga pikad järjekorrad. See on Stockholmis asuv ABBA Muuseum. Tegemist on interaktiivse muuseumiga, kus saab sukelduda legendaarse Rootsi popbändi ABBA maailma. Muuseum pakub lõbusaid ja interaktiivseid eksponaate, mis viivad külastajad ajas tagasi 70ndate aastate glamuursesse muusikamaailma. Saab proovida ABBA lugude laulmist, tantsimist ja bändi liikmete kostüümide kandmist ning kogeda lähedalt bändi loomingu ja edu fenomeni. ABBA Muuseum on kindlasti põnev koht muusika- ja ABBA fännidele ning lisab reisile unikaalse ja meeldejääva kogemuse Stockholmis.

Asukoht

59.3258147865, 18.1025134

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.