Põhja-Soome pärlid: Parimad piirkonnad ja matkarajad

Foto: Yves Scheuber, Unsplash

Foto: Yves Scheuber, Unsplash

(Sisuturundus)

Põhjanaabrite külastamine puhkuse eesmärgil on alati vahva idee ning kergesti teostatav. Eestil on nii Soome kui ka Rootsiga otsene laevaühendus ning lisaks autoga reisimisele saab kasutada ka lennukiga lendamise võimalust. Põhja-Soome sõitmine on pikk protsess, kus läbitakse autoga sadu kilomeetreid. Vaatamisväärsused ning atmosfäär on seda aga igati väärt.

Oleme tänulikud Ninja Casino meeskonnale, kes aitas meil järgneva nimekirja parimatest Põhja-Soome pärlitest kokku panna.

  1. Lapi maakond

Üheks kõige populaarsemaks piirkonnaks Põhja-Soomes on kindlasti Lapimaa, kus müütide kohaselt pärineb ka Jõuluvana. Lapimaa on tegelikult kolme riiki hõlmav maaosa, mida peetakse saamide asumaaks. Lapi maakond on aga kindlalt üheks Soome haldusüksuseks, mis õhkan endas maagiat. Peamine Lapi linn on Rovaniemi, kus on aastakümneid peetud talispordi võistlusi ning olümpiaid. Loomadest võib looduses kohata põhjapõtru, karusid nign teisi väiksemaid kiskjaid. Need samad loomad on ka kõik saamide peamiseks toiduks. Lapimaa on tavapärasest populaarsem sihtkoht, mis on täis kontraste ja ainulaadseid loodusnähtusi: polaarööd, sügisvärvid, virmalised ja jääajast järgi jäänud looduslikud imed. Arktilise pöörijoone juures on võimalik rentida nii nimetatud igluhotellis, ning jälgida virmaliste mängu südaööl.

  1. Karhunkierros matkarada (Karurada)

Karhunkierros matkarada Oulanka rahvuspargis meenutab miskit muinajuturaamatust ning sarnaneb imelise Tara rahvuspargi maastikuga Serbias. Mägede vahel vahutavad laiad jõed ning nende alguse asukohaks on kaunid ja küllaltki sügavad Põhja-Soome järved. Kogu seiklusraja pikkuseks on 82 kilomeetrit ning kogu rada on täies ulatuses läbitav jalgsi. Seljakotimatkadest Põhja-Soomes on see üks kaunimaid ning enam-külastatavaid. Küllaltki Vene Föderatsiooni ja Soome piiril paiknev kaitseala on populatsioonist küllaltki kaugel ning lähim suurem linn on Kuusamo. Kõik jõed on ületatavad köissildade abil ning peatuskohtades on võimalik kasutada sauna ning värskendada end järve vees. Helsinkist asub matkarada 840 kilomeetri kaugusel ning bussi/autoga sõites võtab kogu sõit aega 10 tundi (koos pausidega). Milline on Karhunkierros’s loodus ning milliseid vaateid pakutakse matkajatele, näeb siit

  1. Harriniva põhjapõdra safari

Pea igaüks meist on kunagi põhjapõtra näinud- olgugi, et ainult filmis või fotodel. Kuid need tegelased on vahvad kaaslased ning tööloomad, kes elavad kaugel Põhja-Soomes metsikult ning kodustatult. Harriniva hotel ja puhkeküla on üks neist puhkusekohtadest, kes austab loodust ning kõike seda ümbritsevat. Põhjapõtradega ning kelgukoeradega safarid metsikus looduses on üheks peamiseks selle puhkeküla meelelahutuseks ning teenust pakutakse kõikidele huvilistele. Üks retk kestab keskmiselt kaks tundi ning on 3 kilomeetri pikkune. Eriti äge aeg safari pidamiseks on hilisel õhtul või südaööl, mil on võimalik vaadelda ka virmalisi. 

  1. Koli rahvuspark

Põhja-Karjala maakonnas paikneb 30 ruutkilomeetril Koli rahvuspark, mille alla kuulub pea 1800 kilomeetri jagu matkaradu. Peamiseks matkamise võimaluseks on lumesaan, mida saab rentida kõikidest kohalikest puhkekeskustest. Matkade tarbeks tuleb kindlasti kaasa pakkida ise lõunasöök ning isegi esmatarbevahendid. Lumesaanide seiklemisel on võimalik ligipääseda raskesti läbitavatesse kohtadesse, kus lumi on tihe ja paks ning teid otseselt ei eksisteeri. Lisaks lumesaanidele on võimalik rahvuspargis liigelda ka kelgukoerte abil. 

  1. Lapivaara mägi ja ametüstikaevandus

Lapi avarustes on väärtuslikke pärleid erinevaid ning lisaks neile ka ametüste. Üheks ainulaadsemaks ametüsti kaevanduseks loodud kaevandus pakub võimalust kaevandada ka endale väärtuslik kivi, mis on oodanud oma aega juba 2000 miljonit aastat.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.