Windows VPS majutuse eelised

Foto: (CC) Manuel Geissinger, Pexels

(Sisuturundus)

Windows VPS-i majutus on teatud tüüpi serverimajutus, mis töötab Windowsi operatsioonisüsteemiga virtuaalmasinas. See on üks populaarsemaid veebimajutusteenuste tüüpe ja seda kasutavad sageli väikeettevõtted, idufirmad ja eraisikud.

Windows VPS majutus pakub kasutajatele mitmeid eeliseid. Need on järgmised:

  1. parem kontroll arvuti ressursside üle;
  2. suurem turvalisus;
  3. võimalus installida serverisse oma tarkvara;
  4. võimalus uuendada oma serveri riistvara vastavalt vajadusele.

Mis on Windows VPS ja miks peaksin valima just VPS-i?

VPS (virtuaalne privaatserver) on virtuaalne masin, mis töötab füüsilises serveris. Kasutaja saab installida mis tahes soovitud operatsioonisüsteemi ning käivitada rakendusi ja teenuseid.

Windows VPS lahenduse kasutamise peamine eelis on see, et seda saab kasutada nii isiklikel kui ka ärilistel eesmärkidel. Seda on lihtne hallata, see on skaleeritav ning Windows VPS-id pakuvad kõigist muud tüüpi virtuaalsetest privaatserveritest parimat jõudlust.

Windows VPS võimaldab teil omada isiklikku privaatserverit koos kõigi vajalike ressurssidega, ilma et oleks vaja täiendavaid kulusid, nagu elektri- või riistvarauuendused.

Mis on virtuaalne privaatserver?

Virtuaalne privaatserver (VPS) on serverilahendus, mis töötab jagatud riistvaraplatvormil, kuid sellel on oma operatsioonisüsteem ja RAM ehk operatiivmälu. VPS on populaarne ettevõtete ja eraisikute seas, kes soovivad samas masinas käitada mitut veebisaiti või rakendust. Seda tüüpi servereid tuntakse ka pilveserveritena.

Niisiis, mis täpselt on VPS? Seda saab kasutada paljudel erinevatel eesmärkidel nagu veebimajutus, andmebaasi majutus, rakenduste arendamine ja palju muud.

Kuidas valida parimat Windows VPS majutuse pakkujat?

Parima Windows VPS majutuse pakkuja valimine polegi nii lihtne ülesanne. Arvesse tuleb võtta palju erinevaid tegureid.

Neile küsimustele vastamine aitabki leida parima Windows VPS-i majutusteenuse pakkuja:

  • Millist tüüpi Windowsit soovite?
  • Kas soovite spetsiaalset privaatserverit või sobib virtuaalne privaatserver?
  • Millisel tasemel kasutajatuge vajate?
  • Millist operatsioonisüsteemi eelistate, Windows või Linux?
  • Kui palju andmeühenduse ribalaiust ja salvestusruumi vajate?
  • Kui suur on teie valitud Windows VPS-i majutusteenuse eelarve?

Kas osta Windows VPS-i konto kolmanda osapoole teenuse kaudu või otse oma krediitkaardiga?

Kolmanda osapoole teenuse abil või otse oma krediitkaardiga saab osta Windows VPS-i konto sama mugavalt. See on võimalik ka näiteks bitcoini konto kaudu.

Windows VPS-i kontod on spetsiaalselt loodud veebimajutuseks ja neid tuntakse ka kui virtuaalseid privaatservereid. Need on kallimad kui tavalised jagatud majutuse kontod, kuna pakuvad rohkem ressursse ja paremat jõudlust. Kui soovite oma veebisaidi majutuseks kasutada seda tüüpi kontot, on soovitatav see osta otse oma krediitkaardiga, kuna kolmanda osapoole teenused võtavad olla kõrgema tasuga.

Kas on erinevusi Windows VPS-i ja muude lahenduste vahel?

VPS on virtuaalne privaatserver. See on justkui arvuti, millel on oma operatsioonisüsteem, mis tähendab, et sellele saab installida mistahes tarkvara ja rakendusi. VPS on teie veebisaidi või veebirakenduse majutamiseks kõige kuluefektiivsem lahendus.

See on ka turvalisem, kui traditsiooniline jagatud majutuslahendus, kuna annab teile täieliku kontrolli oma andmete ja operatsioonisüsteemi üle. VPS-il on ka parem jõudlus, kui jagatud majutuse lahendused, kuna sellel on oma operatsioonisüsteem, mis tähendab, et ei pea oma ressursse teiste veebisaitidega jagama, nagu seda teevad jagatud majutuse lahendused.

Amazon pakub oma klientidele VPS-i lahendusi. Selles artiklis käsitleme nende VPS-i lahenduste ja muud tüüpi serverite erinevust. VPS tähistab virtuaalset privaatserverit. See on virtuaalne masin, millel on samad riistvararessursid kui füüsilisel serveril, milles see töötab. Servers for amazon ehk Amazoni serverid pakuvad nende VPS-serverite jaoks palju erinevaid konfiguratsioone, olenevalt sellest, milliseid teenuseid peate käivitama. Kõige tavalisem VPS-serveri tüüp on veebimajutusserver, mida saab kasutada erinevate konfiguratsioonide ja funktsioonidega veebisaitide või rakenduste majutamiseks, nagu koormuse tasakaalustamine, tulemüürid, SSL-sertifikaadid ja palju muud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.