Aasta turismiedendajaks valiti Aivar Ruukel

Aivar Ruukel Soomaa üleujutusel. Foto: Kaido Einama

Täna valiti Aasta turismiedendajaks Aivar Ruukel, Aasta turismiobjektiks Paks Margareeta – Eesti Meremuusem ning elutöö auhinna sai Daisy Järva.

Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu (ETFL) peasekretäri Merike Halliku sõnul pälvis Aivar Ruukel turismiedendaja tiitli pikaajalise silmapaistva tegevuse eest, mis päädis aasta lõpus unikaalse Soomaa ühepuulootsiku ehk haabja kandmisega UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja.

Aasta turismiobjekti tiitli pälvis tänavu Paks Margareeta – Eesti  Meremuuseum, mis on olnud oma uuendatud ekspositsioonidega eeskujuks nii Eestis kui Euroopas. Halliku hinnangul on Paksu Margareeta väljapanek tõeliselt võimas, põnev, interaktiivne ning sobib erinevatele vanusegruppidele.

Lisaks traditsioonilistele turismiedendaja ja turismiobjekti auhindadele andis ETFL esmakordselt välja elutöö tunnustuse, mille pälvis Eesti üks pikaajalisemaid turismiettevõtjaid ja turismiettevõtete koostöö edendajaid Daisy Järva.

Daisyt võib lugeda Eesti tänapäeva turismisektori alusepanijaks ning ühtlasi ka Baltimaade vanima reisimessi Touresti ristiemaks. Daisy on olnud Euroopa Reisibüroode ja Reisikorraldajate Liitude katusorganisatsiooni  ECTAA juhatuse liige, võtnud osa arvukatest rahvusvahelistest turismialastest  kohtumistest ja tegevustest ning sihikindlalt rääkinud  Eesti turismile olulistel teemadel, sealhulgas kirjutanud kümneid artikleid ja arvamuslugusid.

Allikas: ETFL

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.