Viking Glory alustas koduteed Hiinast Soome

Viking Glory.

Viking Line’i uus lipulaev Viking Glory alustas just teekonda Hiinast Xiamenist kodusadamasse Turusse. Laeva juhib kapten Ulf Lindroos koos 40-liikmelise meeskonnaga. Ligi viis nädalat kestev reis kulgeb läbi Suessi kanali ja Gibraltari väina.

Reisilaev Viking Glory sõidab Soome lipu all ja marsruut kulgeb läbi paljude maailma tuntuimate veeteede. Pärast India ookeani ületamist jõuab Viking Glory Suessi kanali kaudu Vahemerele, suundub Gibraltari väina läbimise järel põhja ning jõuab Taani väinade kaudu Läänemerele. Laeva kiirus on keskmiselt 16 sõlme.

"Glory kodutee on eriliselt põnev ülesanne, mis nõudis põhjalikku planeerimist ja erikokkuleppeid. Reisi jooksul puutub alus kokku erinevate ilmastikutingimustega ning pikk teekond pakub ka muid väljakutseid. Laeva pardal on väga kogenud meeskond, kelle ülesanne on arvestada erinevate oludega ja maandada võimalikke riske," ütles Viking Glory kapten Ulf Lindroos.

Ehitustööd jätkuvad ka kojusõidu ajal

Lisaks 40-liikmelisele meeskonnale astusid Hiinas pardale ka mitmed alltöövõtjad, kes lõpetavad laeval viimistlustöid.

"Ootasime Glory kojutoomist pikisilmi. Innukamad meist pakkisid juba mitu nädalat enne väljasõitu oma asjad ja tõid need laevatehasesse hoiule. Oli ka palju huvilisi, kes soovisid meiega kaasa reisida, kuid kuna teekonna jooksul tehakse veel viimaseid ehitus- ja viimistlustöid, ei saanud me neid pardale lubada," Lisas Ulf Lindroos. 

Kaks merekatset on juba läbitud

Viking Glory lasti vette 2021. aasta jaanuaris XSI laevatehases Hiinas Xiamenis. Laev on läbinud kaks põhjalikku merekatset, et kontrollida, kuidas laeva süsteemid tegelikes tingimustes töötavad. Esimese merekatse käigus testiti ABB Azipodi jõuseadet, laeva manööverdusvõimet ning päästepaatide ja tulekahjusignalisatsiooni töökindlust. Teine merekatse hõlmas kõigi masinasüsteemide kontrolli, keskendudes vastupidavusele. Samal ajal testiti laeva vibratsiooni- ja mürataset.

Viking Glory teekond sotsiaalmeedias

Huvilised saavad Viking Glory koduteed jälgida otseülekandes Viking Line’i sotsiaalmeediakanalites Facebookis, Instagramis, TikTokis, YouTube’is, LinkedInis ja Twitteris. Reisi jooksul tutvutakse meeskonna, teekonna tipphetkede ja igapäevaeluga uhiuue laeva pardal.

Viking Glory ajakava

  • 1/2021 Viking Glory vettelaskmine
  • 6/2021 Laev läbib oma esimese merekatse
  • 11/2021 Laev läbib teise merekatse
  • 12/2021 Viking Glory alustab koduteed Turusse
  • 3/2022 Laev alustab sõitmist liinil Turu-Mariehamn-Stockholm
Asukoht

24.4795099, 118.0894799

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.