Avastame Eestimaad: põnevad kohad, kuhu autoga reisida

Autoga reisima

(Sisuturundus)

Kevadeti teevad inimesed ikka reisiplaane. Ilmad on aina soojemad, suvepuhkused ukse ees ning kohvrid ootavad pakkimist.

Kes kogenud rändur, see teab, et suurema seltskonnaga reisides on mõttekas mitme auto asemel kasutada väikebussi. Nii hoiab kokku kütusekulu ja praamipiletite pealt ega pea muretsema mitmele sõidukile parkimiskoha leidmisel. Lisaks püsib kogu seltskond reisi vältel kenasti koos ja saab sõidu ajal omavahel vahetult suhelda.

Väikebussi, kus on lisaks sohvrile ruumi veel kaheksale kaassõitjale, juhtimiseks piisab B-kategooria juhiloast ja sellega sõitmine ei erine suurt sõiduauto juhtimisest. Kui omal väikebussi käepärast pole, on lahenduseks väikebussi rent.

Rendibussidel võib olla võimalus katuseboksi abil kaasavõetava reisivarustuse mahtu suurendada. Eriti kasulikuks osutub katuseboks siis, kui on plaanis suusareisile, surfama või pikemaks ajaks sõitu minna.

Kui nüüd tekkis kange kihk võtta nädalaks aeg maha ja põrutada Eestimaad avastama, siis pakume välja mõned paigad, kuhu sel suvel minna.

Imeline Ida-Virumaa

Valaste juga

Ida-Virumaale tasub minna pikemaks perioodiks ning kohe kindlasti on mõistlik võtta Ida-Viru tuur ette oma sõiduvahendiga, mitte jääda lootma ühistranspordile - sihtkoht on selleks liiga suur, vaatamisväärsused asuvad hajali ning nende läbikäimine üsna ajamahukas.

Eriti tore on seda maakonda väisata väiksema sõpruskonnaga. Võttagi ette seltskondlik Ida-Viru ekskursioon, jalutada läbi Jõhvi, Narva ja Sillamäe promenaadid, peesitada Narva-Jõe ja Toila rannas, vaadata Eesti kõrgeimat Valaste juga, külastada Põlevkivimuuseumi, Aidu Veemaad, Kuremäe kloostrit või lustida Kiviõli Seikluskeskuses.

Salapärane Setomaa

Setomaa

Setomaa on väga omanäoline ja tugeva paikkonna identiteediga piirkond.

Mõningad paigad, mida Eestimaa kagunurgas kindlasti väisata: Värska Talumuuseum ja peaaegu vastu suure idanaabri piiri paiknev Saatse muuseum, kindlasti tasub läbi põigata ka Obinitsast (kalmistu, muuseum, Lauluema kuju, tsässon).

Piusa ürgorus saab seigelda “Viimse reliikvia” radadel, uudistada Piusa Savikojas keraamika valmimist ja püüda Piusa Ürgoru Puhkekeskuses forelli.

Läki Lääne-Eesti saartele

Pädaste mõis

Kui Saare- ja Hiiumaa on risti-põiki läbi käidud, siis edasi võtke ette Lääne-Eesti väikesaared: Muhu, Vormsi, Kihnu ja Ruhnu ning kui aega üle jääb, siis ka Manija, Abruka, Vilsandi.

Suvisel ajal on praami- või paadiühendus väikesaartega hea. Väikebussiga, tõsi, Kihnu, Ruhnu, Manijale, Abrukale ja Vilsandile asja pole, ent nendele saartele viivale meretranspordile jõudmiseks on siiski sõiduvahendit vaja.

Kuid Muhu ja Vormsi on just parasjagu suured saared, millele teha päeva või kahega omal käel väikebussiga tiir peale.

Suvepealinn Pärnu

Pärnu

Eestimaa suvepealinn on alati kindla peale minek.

Kui nädalalõpp spaas või rannapuhkus on end ammendanud, võiks sõita linnast välja. Pärnumaal on külalistele palju pakkuda: maakonnas on tasemel White Beach Golf ja Pärnu Bay Golf Links golfikeskused, peresid ootab 70 000 ruutmeetril laiuv Lottemaa teemapark, loodushuvilisi Soomaa rahvuspark oma viie aastaajaga ja tehnikafänne vinge ringrada Audruring.

Kes otsib aktiivset vaba aja tegevust, siis palun väga - Valgeranna seikluspark, Jõulumäe Tervisespordikeskus ja Eesti kõige soojema veega surfirannad on teie päralt.

Võrratu Viljandi

Viljandi

Kui teisest Eesti otsast juba Pärnu tripp ette võtta, võiks kuurortlinnast kasvõi päevakski põigata Mulgimaa südamesse Viljandisse.

Kui selles maalilises linnakeses ei käi parasjagu hansapäevad või suur folgipidu, siis uudistamist ja ajaviidet leiab siit ikka. Viljandi ordulinnuse varemed, lossipark, Viiralti tamm, järveäärne Lastepark või tenniseväljakud, rohkelt väikseid tänavakohvikuid, kunsti- ja käsitöösalonge, Kondase keskus ja rippsild, mille all lambad lossimäe nõlvu puhtaks nosivad - mida kõike siin ka pole!

Viljandi peal tiirutades pange oma sõiduoskused proovile Kõrgemäe tänaval. Kohati enam kui 18-kraadise kaldega Kõrgemäe uulits on üks Eesti järsemaid linnatänavaid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.