Millal riigid jälle reisimiseks avatakse?

Berliin

Millal jälle vabalt reisima saab? Iseenesest turismireisid käivad, kuid on seotud mitmesuguste ebamugavustega piiril ja pärast sihtkohas või koju tagasi tulles, seega pigem soovitatakse praegu välisriikidesse mitte reisida. Suur küsimus on aga, millal piirangud kaovad ja reisimine taas normaalseks muutub? Paljud riigid on seadnud selle sõltuvusse vaktsineerimise edukusest ja tasapisi hakkavadki tekkima esimesed riigid, kuus vaktsineerituid-läbipõdenuid on piisavalt, et uusi nakkuskoldeid enam nii palju ei kardeta. neisse riikidesse võidakse hakata varsti lubama teiste riikide vaktsineerituid.

USA ja Kanada piir on suletud kuni 21. maini. Kahe naaberriigi kodanikke siiski üle lastakse.

Kruiisilaevu ei oota Kanada kuni 28. veebruarini 2022, seega kruiisile sinnakanti sel aastal asja pole.

USA ja Mehhiko piir on samuti reisijatele suletud kuni 21. maini, oma riikide kodanikke siiski üle lastakse.

Austria võtab vastu reisijaid "turvalistest riikidest". Eesti nende hulka ei kuulu. Kui nakkuskordaja saadakse madalamale, siis võib ka Eesti nende riikide nimekirja lisanduda, kust tulnutelt ei nõuta testi ega karantiini. Praegu näiteks on Soome turvaliste riikide seas.

Horvaatiasse saab siis, kui vaktsineerimiskuurist on möödas 14 päeva ja esitada on dokument või digitaalne sertifikaat, mis seda kinnitab. 11-180 päeva tagasi läbipõetud koroona kohta käiv tõend sobib ka. Teised peavad tegema koroonatesti ja olema eneseisolatsioonis ja turismireisile neid ei oodata.

Tallink võib alustada regulaarseid kruiise Stockholmi alles veebruarist 2022, kui lähemal ajal ei selgu reisipiirangud selleks suveks.

Soome siiski juba müüakse kruiise, näiteks Viking Line plaanib laevakruiise Tallinnast Hankosse, Kotkasse ja mujale.

Üle-Euroopaline vaktsiinipass saab valmis juunist, selle kasutamist on lubanud kohe peale käikulaskmist alustada Eesti, Prantsusmaa, Holland, Saksamaa, Rootsi, Horvaatia, Bulgaaria, Kreeka ja Tšehhi.

(Täieneb)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.