Mida peaksime teadma deodorantidest?

Deodorandid

(Sisuturundus)

Deodorandid on välja toodetud selleks, et pakkuda meile igapäevaselt püsivat värskustunnet ning ennetada ebameeldivat higilõhna. Deodorandid on täpselt sama igapäevased tooted meie elus nagu näiteks kreemid. Poodides ringi vaadates võib lettidelt leida palju erinevaid tooteid ning kaubamärke.

Laialdane valik pakub nii rulldeodorante, sprei deodorante kui ka pulkdeodorante. Supermarketite tuntuimad brändid on ilmselt Rexona, Fa ja Dove. Neid võib leida nii erineva lõhna kui ka omaduste poolest. On olemas nii riideid mitte määrivaid kui ka pikaajalise kaitsega tooteid. Laialdane valik tagab selle, et igaüks leiab just endale meelepärase toote.

Deodorandi kasutamisel on ka oma pahupool. Pahatihti inimesed ei pruugi vaadata millest täpsemalt tema kasutatav toode valmistatud on ning mida kõike see sisaldab. Mõned uuringud on välja toonud, et deodorandid, milles on kasutatud alumiiniumsoolasid võivad põhjustavad kasvajaid. Alumiiniumi eesmärk ongi ummistada higinäärmeid, mis omakorda pidurdavad higistamist. Ometi me kõik kasutame neid igapäevaselt. Kellele siis meeldiks ebamugavustunne higistamisel ning sellest eralduv lõhn? Ilmselt mitte kellelegi.

Valdav osa inimestest kasutab just poodides pakutavaid deodorante. Siinkohal tahaksingi välja tuua, et soovi korral on olemas ka teisi alternatiive.

Nimelt on välja töödeldud ka looduslikud deodorandid, mis pakuvad kaitset higistamise ning ebameeldiva lõhna eest. Nendesse pole lisatud erinevaid lõhnaaineid. Neist tuntumad on kristalldeodorandid. Kristalldeodorandid koosevad looduslikest kaaliumi mineraalsooladest. Looduslikud deodorandid jätavad kaitsva kihi naha peale, mitte ei imendu nahka sisse. Kristalldeodorante saab soetada erinevatest apteekidest ning tervisepoodidest. Looduslikud deodorandid on oma hinna poolest küll natuke kõrgemad, kuid tervise heaolu nimel kindlasti seda väärt. Samuti on looduslikud deodorandid suureks abiks neile, kes mingitel põhjustel keemiliselt töödeldud tooteid kasutada ei saa. Olgu selleks siis ärritus või allergia.

Olenemata sellest milline toode on lemmikuks kujunenud või mida keegi kasutab, tuleks siiski end kurssi viia toote koostisega. Seda eelkõige seetõttu, et kaenaalune nahk on õrn ning kõik tooted, mida määrime nahale imenduvad ka meie kehasse. Vältimaks erinevaid tervisemuresid tuleks kindlasti pöörata tähelepanu toodetele, mida igapäevaselt kasutame.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.