Reisijad saavad alates homsest teha D terminalis koroonaviiruse antigeenitesti

Tallink Megastar.

Confido pakub homsest (16.03.2021) Tallinna Sadama D terminalis koroonaviiruse antigeeni testimist reisimiseks koos vastava sertifikaadi väljastamisega e-postiga. Testimisele peab tulema kaitsemaskiga, tulemuse saab teada poole tunniga. 

Mis on antigeeni test?

Antigeeni testid määravad koroonaviirusele omaste valkude olemasolu proovis. Test on kõige tundlikum perioodil, mil viiruse hulk organismis on kõige suurem – reeglina mõni päev enne kuni umbes viis päeva pärast haiguse sümptomite teket. Seega tähendab testi positiivne tulemus suure tõenäosusega, et patsient on värskelt haigestunud ja veel teistele inimestele nakkusohtlik.

Kellele seda vaja?

Koroonaviiruse antigeeni testid reisisadamas on mõeldud nendele inimestele, kes vajavad ägeda COVID-19 haiguse välistamist reisimiseks riikidesse, kus koroonaviiruse antigeeni testi tulemust arvestatakse.

Kuidas test toimub?

Proov võetakse spetsiaalse vatipulga abil ninaneelust. Antigeeni testi tulemuse koos vastava sertifikaadiga saab kuni 30 minuti jooksul. Väljastatav sertifikaat saadetakse testitava e-posti aadressile ning on näiteks Soome reisides aktsepteeritav. Uus testimispunkt on avatud ka neile, kes ei ole reisile minemas.

Test maksab 49 eurot, aja saab broneerida siit.

Märtsi- ja aprillikuus on Confido testimispunkt sadamas avatud iga päev E-R 06.00-21.00, L 06.00-18.00 ja P 09.00-21.00.

Ranged reeglid kehtivad siiski edasi

Kuni 17. aprillini 2021 kehtivad Soome Vabariiki reisimisele ranged piirangud ning riiki on lubatud siseneda vaid vältimatutel perekondlikel põhjustel või ühiskonna toimimiseks vajalikel ametikohtadel töötavatel inimestel.

Täpsem info piirangute ja riiki sisenemise kohta Soome siseministeeriumi kodulehel ning Eesti Välisministeeriumi Reisi Targalt leheküljel.

Laevadel on näomaski kandmine kohustuslik alates laevale minekust kuni väljumiseni.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.