Pärast pikka ja seiklusrikast päeva. Kas su madrats suudab garanteerida kvaliteetset puhkust?

Kvaliteetne uni. Lonas

(Sisuturundus)
Pärast väsitavat tööpäeva või pikki reise on kvaliteetne puhkus hädavajalik. See mitte ainult ei aita taastada produktiivsust ning tagada head tuju, vaid garanteerib ka üleüldise heaolu. Järgmise päeva väljakutsete jaoks ette valmistamiseks on oluline kanda oma une keskkonna eest korralikku hoolt. Põhielement siin on magamisalus ehk teisisõnu - õige madratsi valimine.

Üks kõige olulisemaid väliseid faktoreid, mis määrab ära Sinu puhkuse kvaliteedi on madrats, mis vastab Sinu vajadustele. Ainult korralikult valitud magamisalus aitab Su lihastel lõõgastuda ja tagab, et ärkad ülesse tundes, et oled hästi puhanud. Madratsi valimise protsessi lihtsustamise jaoks oleme me valmistanud ette juhendi mõnede näpunäidetega, millele tähelepanu pöörata kui valid magamisalust.

  1. Kogemus

Kui Sa veedad tavaliselt kaua aega, et leida oma madratsil kõige mugavam punkt ning ärkad sageli tundes end kurnatuna, siis võib see olla märk sellest, et Su praegune madrats pole sinu keha jaoks sobiv. Kuid enne kui asendad selle uuega siis jäta meelde, mis Sulle meeldis ja ei meeldinud vana magamisaseme juures. Võib-olla oli see liiga kõva, kuid Sa ei higistanud magades, või äkki Sa tundsid pidevalt oma kaaslase liigutusi, kuid materjal oli äärmiselt mõnusa tundega naha vastas? Määrates välja kõik positiivsed ja negatiivsed omadused oma vana madratsi juures, on sul lihtsam otsustada, mis omadustele tähelepanu pöörata uue madratsi otsingul.

  1. Magamisasend

Meil kõigil on oma lemmik magamisasend - selili, kõhuli või külili. Iga asend mõjutab keha erinevalt, ja seega mängib madratsi valik siin väga olulist rolli. Kui Sa magad tavaliselt selili, siis on Sul vaja kõvemat madratsit, mis pakub Su seljale kindlat tuge. Samas kui Sa veedad rohkem aega kõhuli magades, siis tuleks valida keskmise pehmustasemega madrats, mis kohanduks täiuslikult Sinu keha joontele ja pakuks vajalikku mugavust. Külje peal magamise sõpradel soovitatakse valida pehmem madrats. See aitab kaitsta Sinu õlgu ja ennetab jäsemete tuimust magamise vältel. Loomulikult vahetavad enamus inimesed asendit öö jooksul mitu korda, seega kui Sa tõesti ei tea millises asendis Sa kõige kauem magad, siis vali keskmise kõvadusega madrats.

  1. Kehakaal

Just nagu magamisasend, mängivad ka kehakuju ja -kaal olulist rolli madratsi valimisel. Õigesti valitud madrats toetab Sinu keha ja pakub mugavust tervislikuks öiseks uneks. Sa võid leida rohkem kasulikku informatsiooni sellest artiklist.

Seega kui Su kehakaal on alla 90kg, siis vali pehmem madrats, mis tagab õlgade ja vaagnaluu õige asendi. Kui Su kaal on 90 ja 110kg vahel, siis võid ka valida keskmise kõvadusega madratsi, mis vastab Sinu magamisasendile. Ja lõpuks kui Su kehakaal ületab 110kg siis tuleks anda eelistus kõvale madratsile, et keha ei vajuks sisse ning Su seljal oleks kindel ja stabiilne tugi.

  1. Kas Sa magad üksinda?

Hoolimata sellest kui sarnased me oma lähedastega oleme, meie magamisharjumused pole kunagi täpselt samad. Seega kui Sa ei maga üksinda ning Su partner pöörleb ja vähkreb öösel sageli või ärkab Sinust varem ülesse, siis pööra tähelepanu madratsile, sest see võib liigutada Sinu kaaslase liigutused Sinu poolele, ning Su uni võib olla häiritud. Selle vältimiseks vali madrats, mis peab liigutused kinni. See aitab tagada rahuliku une mitte ainult Sulle vaid ka Sinu partnerile.

  1. Temperatuur

Temperatuuri neutraalsus on sageli inimeste jaoks üks olulisemaid omadusi madratsi otsingul. Neile, kes soovivad vältida öösel higistamist, on soovitatav valida õhku läbilaskev madrats, mis mitte ainult ennetab kuumal suvepäeval higistamist, kohandudes Sinu kehatemperatuurile, vaid samuti hoiab Sind külma ilma puhul soojas. Vedru- või polüuretaanist vahtmadratsid peaksid selles kategoorias olema valiku seas.

  1. Kas Sul on allergiaid?

Pole mingi saladus, et hea viis puhata algab heast hügieenist, eriti kui Sa kaldud olema allergiline. Uuri kuidas unekvaliteet sõltub madratsist ja selle allergiavastastest omadustest. Sellisel juhul oleks suurepärane variant madrats, mis aitaks võidelda allergiatega. Mitte ainult ei ennetaks see mikroorganismide ja lestaliste paljunemist vaid mis kõige olulisem - see tagaks rahuliku ja tervisliku une. Need, kes kogevad allergilisi reaktsioone tänu tolmulestadele peaksid vältima vedrumadratseid ja uurima lähemalt viskoelastseid madratseid.

Korralik voodipesu

Kuigi une kvaliteet sõltub paljuski madratsist, siis voodipesu on see, mis puudutab Su keha öö läbi, aitab Sul lõdvestuda ning võimaldab kogeda kõige kõrgema kvaliteediga und. Kuid kuidas valida sellise suure valiku seast endale õige voodipesu?

  1. Kangas

Kõige olulisem aspekt voodipesu valimise juures on kangas. See mitte ainult ei mõjuta meie meeli öö vältel, vaid aitab samuti tagada ka tervisliku une. Parim valik on voodipesu, mis on tehtud naturaalsest materjalist, linasest kangast, puldanist või satiinist. Need vastupidavad materjalid ei ärrita nahka, võimaldavad sellel hingata ning seega tagavad kõrge kvaliteediga puhkuse.

  1. Mustrid

Valides uut voodipesu pööra tähelepanu lisaks kangale ka pesu mustrile. Voodipesu, mis sobib kokku Sinu sisekujundusega võib lisada ümbrusele sarmi ja ilu, ning ärgates annab ilus vaatepilt Sulle kohe ka hea tuju.

  1. Hooldus

Sa ilmselt juba tead, et voodipesu hooldus võib võtta väga vähe või palju aega. Seega tuleks pöörata enne voodipesu ostmist tähelepanu selle puhastamise juhistele ning teha kindlaks, et Sul on võimalik veeta selle jaoks nii palju aega kui kangas seda nõuab. Kui voodipesu eest pole hoolitsetud nii nagu juhised nõuavad, võid Sa pettuda selle kvaliteedis rutem kui võiksid arvata.

Madrats, mis vastab Sinu keha vajadustele ning korralik voodipesu aitavad Sul nautida rahulikku und, mis on hädavajalik pärast pikka päeva. Kvaliteetne puhkus aitab tagada vajaliku jõu järgmiseks päevaks ja selle väljakutseteks. Vali madrats, mis sobib hästi kokku Sinu vajadustega ning Su keha tänab Sind tõeliselt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.