Kas sul on need viis Euroopa pisikest pärlit külastatud?

Euroopas on rohkelt võrratuid sihtkohti, kuid väga tihti kiputakse külastama ainult suuremaid ja tuntumaid. Miks mitte tuntud radadelt kõrvale astuda ja külastada väiksemaid riike, millel on siiski palju pakkuda?

Muhu saarest väiksemgi – Liechtenstein

Liechtenstein

Austria ning Šveitsi vahel asuvas Liechtensteinis elab vaid 37 000 inimest, ent turiste käib seal tunduvalt rohkem. Ja seal on, mida näha. Eriti meeldiv on see reis mäearmastajatele, sest riigist 2/3 moodustavadki just mäed.

Hubane ning armas pealinn Vaduz on rajatud vürstilossi kandva mäe jalamile. Städle tänavale on kogutud enamik Vaduzi vaatamisväärsusi, sh raekoda, kunstimuuseum, parlamendihoone ning postimuuseum. Postimuuseumis saab lasta ka oma passi Liechtensteini templi lüüa. Ning kui soovid loodust nautida, on võimalik ette võtta matk Schellenbergist Austriasse Feldkirchi, kasutades selleks kunagist salakaubavedajate rada

Maailmakuulus Monaco

Monaco

Monaco on laialt tuntud kui üks maailma luksuslikumaid sihtkohti ning ka sul on võimalus korraldada endale võimas puhkus. Asudes Vahemere ning Prantsusmaa vahel, on see tilluke vürstiriik tõeliseks paradiisiks.

Soojematel ilmadega ootab puhkus rannas, ent võib minna ka paadiga hoopis Vahemerd avastama. Jahte pakutakse igas suuruses ja igale rahakotile. Vormelifännidele kohustuslikuks külastuseks on igal juhul Vormel-1 Grand Prix ringrajaga tutvumine või kui veab, siis lausa vormelisõidu enda vaatamine!

Ja kuigi Monaco võib olla väike, on sealne ajalugu pikk ning arhitektuur võimas. Üheks kaunimaks hooneks on just Monte Carlo kasiino. Kümned erinevad mängulauad ja mänguautomaadid, luksuslik sisustus ja jahmatavapanev disain. Seda on hea külastada ka siis, kui hasartmänge ei harrasta. Kui aga tahta Monaco kasiinos mängida, võib end juba enne reisi kohaliku Eesti online casino abil kurssi viia, millised mängud üldse olemas on ja mis sulle kõige rohkem meeldib.

Ootamatult mägine Andorra on suusapuhkuste mekaks

Andorra

Kõrgel mägedes, Hispaania ning Prantsusmaa vahelt, leiab 468 km2 suuruse vürstiriigi Andorra. Riigi üheks tõmbenumbriks on detsembrist aprilli keskpaigani kestev suusahooaeg. Andorra kuurordid on modernsed, korralikult hooldatud radadega ning heade sõiduvõimalustega nii algajatele kui ka kogenud suusatajatele ja lumelauduritele.

Aktiivse päeva lõpetuseks külasta termaalvete basseinide, mullivannide ning eri saunadega Caldea veekeskust. Pealinn, Andorra La Vella, on Euroopa kõrgeimal asuv – merepinnast arvestades – pealinn, nii et kui suusatamisest küllalt, saab tutvuda linna ajalooga.

Tundmatu San Marino väärib külastamist

San Marino

Kas sa teadsid, et Itaaliat külastades võib võtta ette ka reisid kahte riiki, mis asuvad Itaalias? Üks on muidugi Vatikan. Aga kas oled kuulnud San Marinost? 301. aastal asutatud San Marino on maailma vanim tänaseni toimiv vabariik. Riigi pindala on vaid 61,2 km2, ent seal on tohutult palju põnevat avastamist.

Monte Titano, riigikese kõrgeim punkt, on ühtlasi ka koht, kust sa leiad vanalinna ning San Marino sümboliks olevad kolm torni. Pergami lossist leiab muuseumi Museo di Stato, mis aitab tutvuda riigi ajalooga. Olemas on aga ka vampiiride ning piinariistade muuseum neile, kes soovivad midagi kõhedusttekitavat.

Väikeriik Luxemburg pakub rohkem, kui oskad arvata

Luxemburg

Kuigi Luxemburg ei ole ametlikult kääbusriik, on see siiski päris pisike – nii umbes Saaremaa suurune – jäädes paljude reisilisel kahe silma vahele. Tegelikult jagub seal uudistamist väga erinevate huvidega reisilistele.

Pealinn, Luxembourg, on kindluslinn, mille kohta pärinevad esimesed ülestähendused 963. aastast. Külastust väärt on kuni 40 meetri sügavusele minevad tunnelid, mis on ehitatud sadade aastate jooksul, et kindluslinna paremini kaitsta. Tunnelitel on pikkus üle 20 km ja sinna mahub kõik, mis vaja. Ajaloohuvilised võivad julgelt ette võtta tuntumate keskaegsete losside ning kindluste külastamiseks: Vianden, Beaufort ja Echternach on kolm tuntumat.

Ja kuigi Luxemburg on germaani ja romaani kultuuride segunemiskoht, siis on mitmeid asju, mis on riigile ainulaadsed ja selleks on ka mõned toidud. Väga palju kohtab forellist ning haugist tehtud roogasid, mida püütakse riike läbivatest jõgedest. Metsast tuuakse lauale jäneseliha ning Ardenni sink. Veinisõprade jaoks on külastamise tipphetkeks Moseli oru veinitootmispiirkond, kus toodetakse üle maailma tuntud valgeid veine.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.