Reisil rahaga tehtavate vigade vältimine

Pilt: https://www.pexels.com/photo/activity-adventure-blur-business-297642/

(Sisuturundus)

Enamik kogenud reisijatest on ilmselt vahel teinud mõne neist prohmakatest, kuid te ei pea samu vigu kordama. Siin on mõned tavalised rahaga tehtavad vead, mida oma järgmisel reisil silmas pidada, et oma raskelt teenitud raha maksimaalselt ära kasutada.

1. Ainult ühe reisil raha saamise võimaluse ettevalmistamine

  • Selle probleemiks on… et kõigi munade ühte korvi panemine võib olla katastroofiline, kui see korv varastatakse või ära kaob. Me kõik oleme kuulnud lugu sellest, kuidas John Smith oma puhkusele sularaha täis rahakoti kaasa võttis ja paljaks rööviti. Seljuhul ei pea samuti muretsema sellepärast, et peaksite hankima kiirlaenud internetist, et reisilt ikka koju saada. Samuti võite avastada, et teie valitud üks reisiraha kasutamise võimalus ei pruugi teie sihtriigis toimida, kuid sellest hiljem.
  • Turvalisuse huvides on ilmselt parem… riski hajutada. Kandke kaasas väikestes vääringutes sularaha igapäevaste kulude katteks, võtke ettemakstud reisikaart söömiseks ja ostlemiseks ning krediitkaart suuremate ostude ja hädaolukordade jaoks.

2. Raha vahetamine tänavavahetaja juures

  • Selle probleemiks on, et ... tänavakaubitsejad ei ole tuntud oma aususe, järjekindluse ega asjatundlikkusega rahavahetuse alal. Nad võivad otsida võimalust teenida paar  lisadollarit turisti arvelt, kes ei oska paremat tahta.
  • Ilmselt on parem ... vahetada oma raha usaldusväärse allika juures nagu pank. Kuid mõnikord võite saada sõltumatu vahetaja juures soodsama kursi. Vaadake ringi ja võrrelge valuutakursse.

3. Raha vahetamine lennujaamas

  • Arvatavasti on parem… vahetada raha eelnevalt. Vastasel juhul on teil sihtpunkti jõudmisel parem vahetada raha mainekas pangas või kasutada ATM-i.

4. Sularaha sage väljavõtmine sularahaautomaatidest deebetkaartide abil

  • Selle probleemiks on ... enamik panku võtab iga väljavõtmise eest tehingutasu. Kui kasutate deebetkaarti, võib see olla kindel tasu või protsent väljamakse summalt – ja see on valuuta konverteerimistasust eraldi. Mõnikord on olemas isegi rahvusvaheline sularahaautomaatide tasu. Kui kasutate ettemakstud kaarti, kehtivad erinevad tasud sõltuvalt sellest, millist valuutat te võtate. Kui kasutate krediitkaarti, siis eeldage suuri sularaha ettemakse ja valuuta konverteerimise tasusid ning kõrget intressi, mis koguneb alates raha väljavõtmise päevast.
  • Ilmselt on parem… sooritada mitme väikese väljavõtmise asemel üks suur väljavõtmine pangaautomaadist. Kuid tehke ka oma uuring ja teadke, millised tasud teie konkreetsele kaardile kehtivad.

5. Teie tavalise krediitkaardi või deebetkaardi kasutamine

  • Selle probleemiks on… välistehingute tasud võivad olla väga kõrged. Mõned kaardid võtavad iga tehingu pealt keskmiselt 3% -4% tasu, mis tähendab, et 300-dollariline õhtusöök läheb maksma veel täiendavad 12 dollarit. Mõned krediitkaardid ei võta välisvaluuta teenustasusid, kuid nende intressimäärad on märkimisväärsed, kui unustate oma igakuise saldo tasuda.

Tõenäoliselt on parem… kasutada reisikaarti, millele saate eelnevalt välisvaluutat laadida ja vajadusel rohkem raha üle kanda. Kui soovite siiski krediitkaarti kasutada, otsige sellist, mis on mõeldud kasutamiseks välismaal ja ei arvesta tasu valuutakonversioonide eest. Vastasel juhul kaaluge igapäevasteks ostudeks ettemakstud reisikaardi kasutamist ja jätke oma krediitkaart hädaolukorra puhuks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.