Külaliskorterisse olulised mööbliesemed

Külaliskorter.

(Sisuturundus)
Külaliskorteri sisustamine ruumide lühiajaliseks rendiks, näiteks AirBnb kaudu, võib paljudele tunduda närvesööva tegevusena – kõik peaks olema justkui ideaalne ja sobilik külalisele. Tegelikult on asi aga lihtsam, kui arvatagi võib – tuleb vaid mõelda, missuguse sisustusega kodus meeldiks endale reisil olles öö mööda saata.

Korterisse mööbli leidmine võib olla aeganõudev, kuid õige sisustus tasub kuhjaga ära, kuna annab külalise kogemusele palju juurde.

Ka külaliskorterit broneerides vaadatakse esmajärjekorras siiski sisekujundust ning eeldatakse, et majutus on lisaks möbleeritud olemisele ka vastav kõigile külaliskorteri tingimustele.

Peamised asjad, millele külaliskorteri sisustamisel tähelepanu pöörata:

  • Kvaliteetne sisustus – Korteri sisustamisel on oluline leida ideaalne hinna ja kvaliteedi suhe. Kuna külaliskorteri mööblit tuleb kõigi eelduste kohaselt välja vahetada tihedamini, kui tavalise üürikorteri oma, on hind oluline. Samas on ka kvaliteedil väga suur roll, sest hoolimata külaliste tihedast vahetumisest peavad sisutusesemed püsima heas seisukorras. Arvestades suurt võimalust diivan või laud välja vahetada mõnel ootamatul hetkel, kipub olema toekam ja soodsama hinnaklassi mööbel parem valik, kui eksklusiivsemad ja kõrgema hinnaklassiga mööbliesemed.
  • Mõtle materjalidele – Külaliskortereid külastavad paljud inimesed, mistõttu on selge, et mööbel võib veidi kiiremini „ära väsida“. Just seetõttu on ülioluline korteri sisustamisel pöörata tähelepanu materjalidele, valides sellised, mis peavad vastu paremini ja ajaliselt kauem. Diivanid heledates toonides ja samuti ka vaibad näevad küll head välja, kuid määrduvad kiiremini ning neid on raskem puhastada ja hooldada. Hea valik on tumedamat tooni või mustrilised (kunst)nahast diivanvoodid pesukastiga, mille kangasse ei imbu näiteks ümber müksatud veiniklaasi sisu.

Õrnade detailidega kergesti purunevad lauad-toolid on samuti riskantsem tee. Tasub eelistada toekamaid laudu-toole.

  • Mugavus – Ruum liikumiseks annab vabaduse ja mõnusad mööbliesemed mugavuse. Sisustamisel on parem veenduda selles, et korteris oleks piisavalt ruumi, et vabalt ringi liikuda, kuid samas ka diivan-tugitoolid, et end mõnusalt sisse seada. Diivan võiks olla pigem diivan-voodi, mis omakorda lisab vajadusel ka voodikohti.

Kindlasti on oluline sisustamisel panna rõhku elementaarsetele mööbliesemetele.

Nende hulka käivad kindlasti diivan, tugitoolid, nii köögilaud kui ka väiksem laud elutuppa ning riiulid. Samuti ei saa unustada voodit ega kodumasinaid – kõik, mis muudavad igapäevaelu hõlpsamaks Sinul endal, peaks olema ka Sinu külaliskorteris.

Loo korterisse isikupära

Kui elementaarsed asjad on olemas, on järgmiseks sammuks oma loomingulisuse valla laskmine. Korteri sisustamisel on mitmeid üsna odavaid ja lihtsaid viise, kuidas üldpilti elavdada. Oluline on luua isikupära, kuid seda mõõdukas koguses.

Sama kehtib ka näiteks lihtsalt korteri üleüldise väljanägemise uuendamisel – kuna sisekujundaja teenus on üldjoontes kallis, on hea teada lihtsalt viise, kuidas ise oma külaliskorterisse uus elu sisse tuua.

Üheks tagasihoidlikuks, kuid samas löövaks viisiks seda teha, on korteri kujundamine kunstiga. Erinevad fotod ning maalid, mis kõnetavad paljusid erinevaid külastajaid on midagi, mis kindlasti loob kodusema õhkkonna. Värskuse lisamiseks võib mõelda taimede peale – lõikelilled ei püsi kaua, kuid potililled on lihtne ja pealekauba ka odav viis oma külaliskorteri elavdamiseks.

Pööra tähelepanu väikestele detailidele nagu näiteks seinakell, peeglid nii vannitoas kui ka mujal, lambid, kardinad ning dekoratiivpadjad. Veendu, et mööbliesemed ning üleüldised dekoratiivasjad on üksteisega harmoonias, kuid ära lase kõigel õnnetult ühte halli tooni jääda – too sisse värvi!

Külaliskorteris peatuja eeldab, et seal on kõik ööbimiseks vajalik olemas.Alates suuremast mööblist, kodumasinate ja kööginõudeni.

Lisaks sisustamisele on korterit öömaja otsijatele välja rentides tarvis arvestada ka üüritulu maksustamisega ja mõningate külaliskorterile kehtivate nõuetega, millest lühikese ülevaate leiab Pilvebyroo blogist.

Lihtne viis korterisse sobiv sisustus leida on tutvuda ka www.Kaup24.ee e-poes leiduva sisustuskaupade valikuga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.