Kuidas nutikellad aitavad ka reisil head vormi hoida

Nutikell randmel.

(Sisuturundus)

Praegusel ajal on nutikellad või erinevad aktiivsusmonitorid juba nii tavaliseks saanud, et pigem on üllatav näha kedagi, kes endal üht sellist käe peal veel ei kanna. Tegelikult on selline nutikas seade üllatavalt kasulik, kuid paljud inimesed ei ole veel teadlikud sellest, miks ta siis nii kasulik ikka on.

Selles artiklis toomegi välja mõned näited sellest, KUIDAS nutikell aitab vaikselt ja märkamatult vormi saada ja eluviisi parandada.

Läbitud sammud ja kulutatud kalorid

Nutikell on nagu nimigi ütleb: nutikas. See on seade, mis on küll väike, kuid suudab inimese kohta palju kindlaks määrata.

Olenemata sellest, kas seade näitab kella, loeb samme, mõõdab südametegevust ja unerütmi või teeb vaid mõnda väljatoodust asjadest, on kasu sellest igal juhul. Mõni seade näitab isegi GPS-põhiselt seda, kui suur vahemaa läbiti ning kui kiiresti. Ühesõnaga – tundub olevat ju igati kasulik vidin? Tõesti, seda ta on.

Teatavasti on rangelt soovitatav see, et inimene läbib ühes päevas vähemalt 10 000 sammu. Tihtilugu aga pole meil aimugi kui palju samme oleme läbinud ja seetõttu võime oma tegusid pisut üle hinnata.

Seade, mis samme loeb, aitab sellel kõigel silma peal hoida. Samuti on teada ka see, et kui inimesel on visuaalselt silme ees mingi number, on ka motivatsiooni rohkem – tekib ju kohe tahtmine see eesmärk kätte saada! Nii võibki märkamatult igapäevaselt neid eesmärke täites avastada, et elu on muutunud palju aktiivsemaks ja vorm on parem.

Kohalikes heades söögikohtades, ning reisidel eriti kipuvad lisanduma kohaliku köögi ahvatlsued. Eksootilised, mahlakad, unistuste maitseelamused, kus iga järgmine roog on eelmisest parem.

Paraku tähendab see ka lisanduvaid kaloreid, mille kompenseerimiseks on oluline liikuda tavapärasest rohkem. Kui tegu ei ole aktiivse reisiga, tuleb liikumisele teadlikult tähelepanu pöörata - nutikella abiga.

Ideaalne unerütm

Tervisliku eluviisi ja vormisoleku juurde käib kindlasti ka ideaalne unerütm. Paratamatult kipub vahel und väheseks jääma ning seetõttu on ka päeval väsinum tunne ja tekivad igasugused söögiisud, millega energiakulu kompenseerida.

Samas aga pole seda vajaminevat jaksu, et end selle võrra ka rohkem liigutada. Ka siin tuleb nutikell abiks: paljud seadmed näitavad lisaks üldisele unele ka seda, kui palju oli kerget und ja kui palju oli sügavat und.

Samuti on näha ka ärkvel olekud ja muud und segavad faktorid.

Nähes igal hommikul oma nutikellalt kui palju und eelmine öö tuli ning vaadates üleüldist pilti, on võimalik muutuseid palju paremini rakendada. Mängu tuleb jälle see sama visuaalne representatsioon: kui ikka asjad on numbritena silme ees, on ka motivatsioon neid numbreid parandada palju suurem!

Hea vorm ja tervis käivad käsikäes

Hea vorm ja hea tervis käivad käsikäes. Kuna paljud aktiivsusmonitorid ja nutikellad on varustatud lisaks südamerütmi jälgivale seadmele ka vererõhu jälgijaga, on lihtne oma tervist puudutavatel muutustel silma peal hoida. See väike vidin võib lihtsasti anda teada muutustest vererõhus või südamerütmis, mis võivad kokkuvõttes olla suure mõjuga. Ilma taolise seadmeta poleks see ju tavainimesel võimalik?

Kulutatud kalorid on alati teada

Üks parimaid nutikella omadusi on see, et see näitab kulutatud kalorite hulka. Just see on üks nendest omadustest, mis on hea vormi säilitamiseks vägagi tähtis. Kuna kaalulangetuse või lihtsalt hea vormi säilitamise puhul on ülimalt tähtis just toitumine ning tarbitud kalorite jälgimine, annab nutikell sellele veel omakorda tõuke tagant. Väikese loetelu madala kalorsusega toitudest leiad siit.

Nähes nutiseadmelt visuaalselt kuidas aktiivne olemine kulutab kaloreid, mida inimesed ise otseselt ei näe ega tunne, annab jällegi suurema motivatsiooni sellise eluviisi jätkuks.

Jälgi andmeid, liigu, ning ole heas vormis

Üsnagi tihti ongi muutus märkamatu – eriti nende inimeste puhul, kes otseselt ei plaani kaalu kaotada või vormi saada, kuid liiguvad iga päev soovitatud hulga samme ning rohkemgi veel. Nii võibki ühel päeval peeglisse vaadates avastada, et vastu vaatab üks läbinisti terve ja elurõõmus inimene, kes on aktiivne, naudib liikumist ja elab täisväärtuslikku elu ilma ise tähelepanematagi!

Tutvu Kaup24.ee lehel parimate nutikellade nimekirjaga

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.