Tallinki uusim laev Megastar sai aastaseks - vaata virtuaaltuuriga seal ringi

Tallink Megastar

Aasta tagasi Tallinna–Helsingi liinile tulnud LNG-kiirlaeva Megastariga on reisinud juba üle kahe miljoni reisija. Megastar on seega tõusnud kõige suurema reisijate arvuga laevaks Läänemerel.

Oma esimesel aastal läbis Megastar 94 520 meremiili ehk 4,4 korda ümber maailma või kümme edasi-tagasireisi liinil Tallinn – New York – Tallinn. Aastaga on Megastar teenindanud üle 2 miljoni reisija, s.o sama palju kui elab inimesi Lätis või 36% tervest Soome rahvastikust.

Megastar sõidutas ühe aastaga üle mere kokku 375 000 autot. Kui 375 000 sõidukit ühte ritta parkida, ulatuks see rida Tallinnast Prahani või Helsingist Rovaniemisse ja tagasi.

Reisijaid igast maailma nurgast

Kõige enam on Megastariga reisinud soomlased, eestlased ja hiinlased. Reisijaid on Megastari pardale jõudnud peaaegu igast maailma riigist. Mõnede eksootilisemate riikide, saarte ja piirkondade hulka, kust reisijad pärit on, kuuluvad nt Jõulusaar, Svalbard ja Jan Mayen, Ekvatoriaal-Guinea, Komoorid, Tuvalu saared, Marshalli saared, Norfolk, São Tomé ja Príncipe jne.

LNG vähendab tossu ja saastab vähem

Megastar on teise Helsingi liinil sõitva kiirlaevaga Star võrreldes kolmandiku võrra võimsam ja mahutab kokku 2800 reisijat, kuid tema jalajälg keskkonnale on sama või isegi väiksem. Põhimõtteliselt väljub laeva korstnast vaid veeaur, kuna laev sõidab veeldatud gaasiga. Vaid käivitamiseks on vaja natuke diislit, seega päris saastevabalt pole sõita võimalik, aga saastekogused on oluliselt vähenenud.

Sõites ei erita laev heitgaasides enam vääveloksiide ega tahmaosakesi ning ka lämmastikoksiidide ning süsinikdioksiidi tase on Superstariga (mille Megastar asendas) võrreldes vähenenud lausa 40 protsenti.

Käi laevas virtuaalselt ringi

Kui tahad laervas veidi ringi vaadata, siis saab seda teha virtuaalselt. Liigu hiirega klikkides ja suunates.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.