Milline on reisimiseks sobilik sülearvuti?

Sülearvuti reisile.

(Sisuturundus)

Sülearvuti suureks eeliseks lauaarvuti ees on muidugi võimalus see endaga igale poole kaasa võtta, kuid samal ajal ei ole mitte iga mudel parimaks reisikaaslaseks. Kui on soov arvutit ka lühematel või reisidel kaasas kanda, tuleks sellele mõelda juba arvutit soetades.

Kergem ja väiksem arvuti on reisil parem

Parimaks reisikaaslaseks on väike ja võimalikult kerge arvuti. Ekraani suuruse valikul on hea tasakaalupunkt väikeste mõõtmete ja samas töötamiseks piisavalt lai 12" kuni 14" ekraan, ning sülearvuti kaal ei tohiks ületada 1,5kg.

Kuigi leidub ka suurema ekraaniga sülearvuteid, mille kaal jääb etteantud piiri, siis suurema sülearvuti kotti mahutamine ja kaasa võtmine on lihtsalt keerulisem.

Lai valik 13.3" ekraanimõõduga DELLi sülearvuteid on leitav kaup24.ee e-poest..

Teistest sülearvutite põhinäitajatest tasub jälgida, et põhimälu oleks vähemalt 6GB, parem 8GB. Ning HDD asemel tasub eelistada kiiremat ja akut säästvamat SSD kõvaketast.

Eelista reisile mahukama akuga mudelit

Reisimiseks sobiliku arvuti juures on eriliselt oluline piisava mahutavusega aku. Tootjapoolne näitaja alates 7 tunnist on soovitatav. Paljudes kohtades ei pruugi arvuti laadimisvõimalust olla.

Muidugi tühjeneb aku kiiremini siis, kui sa teed tekstitöötlusest rohkem jõudlust nõudvaid tegevusi, nagu näiteks fotode või videode töötlemine. Seetõttu tasub arvuti valimisel pidada silmas ka seda, mida sa sellega teha kavatsed.

Kui sul pole reisi ajal arvutiga töötamiseks suuri plaane, siis soodne ja hea võimalus on väike, kuni 10" ekraaniga Netbook. Selle ühetuumaline protsessor ei luba küll arvutis korraga väga palju asju ette võtta, ent meilide saatmiseks ja sotsiaalmeedia kasutamiseks on jõudlust piisavalt. Ka aku kestvuse üle ei saa kurta.

Kaitse oma vara

Põnevusega reisiks valmistudes tasub mõelda ka võimalikele negatiivsetele olukordadele. On väike võimalus, et reisil läheb arvuti katki, või see varastatakse. Selleks, et arvutis olevast infot mitte ilma jääda, tasub teha failidest varukoopiaid.

Varukoopiate hoiustamiseks on võimalik kasutada nii välist kõvaketast, mälupulkasid kui ka erinevaid pilveteenuseid nagu Dropbox. Sul on võimalik aktiveerida automaatne sünkroniseerimine, nii et iga kord, kui su arvuti ühendub WiFi võrku, laetakse arvutis olevad failid pilveteenusesse.

Reisimiseks ideaalse arvuti leidmine võib küll natuke aega võtta, ent otsusega ei tasu kiirustada. Kui sa leiad arvuti, mille kaasaskandmine ei mõju koormavalt ning mis suudab teha täpselt seda, mida sa sellelt ootad, tasub valikule kulutatud aeg kindlasti ära.

Artikli avaldas e-pood www.kaup24.ee

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.